Çok ucuz fiyatlarla Mardin Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Diyarbakır’a her gün en az bir  uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 20 dakikadır.

Mardin Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Diyarbakır Uçak Bileti

Mardin Diyarbakır Uçak Bileti

Yüzyıllar boyunca ayakta kalan Diyarbakır, Türkiye’nin en eski tarihli şehirleri arasında kendini gösterir. Doğu’nun en güzel yerleşimlerinden biri olarak nam salan kent; günümüzde eski tarihini gereke şehir merkezinde, gerekse ilçelerinde tüm yalınlığı ile sergiler. Dört bir yanı çeşitli medeniyetlere ait hanlar ile çevrili olan Diyarbakır; camileri, kiliseleri, minareleri, ören yerleri, mimarisi, lezzetleri ile görenleri cezbedecek bir güzelliğe sahiptir.

İslam alemi arasında “5. Harem-i Şerif” olarak adından bahsettiren Diyarbakır Ulu Cami, şehrin Müslümanların eline geçmesi ile beraber Mar-Toma Kilisesinin dönüşen halidir. Dört bir yanı farklı uygarlıkların ve inançların izleri ile çevrili olan Ulu Cami, ülkemizin en görkemli ibadet mekanlarından biridir. Çeşitli medeniyetlere ait kitabelere sahip olan eser, farklı dönemlerde bir araya gelen yapılar topluluğu olarak adından bahsettirir. El Cezeri’nin eseri olan 800 yıllık bir güneş saatine sahip olan mekan Hanefiler ve Şafiler bölümü olarak ikiye ayrılır. İç ve dış kabartmaları ile ülkemizin en seçkin mimarlık eserlerinden biri olan Diyarbakır Ulu Cami, yerli ve yabancı gezginler tarafından beğeni toplar.

Mardin Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Mardin Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.