Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Mardin’e her hafta en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 20 dakikadır.

Erzurum Mardin uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Erzurum Mardin Uçak Bileti

Erzurum Mardin Uçak Bileti

Medeniyetler beşiği olan Mardin, geçmişte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapması ile bilinir. Günümüzde bir açık hava müzesi konumunda olan şehrin dört bir tarafı oldukça farklı milletlere ait kalıntılar ile örülüdür. Tarihsel ve kültürel zenginliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasına bakan kent, yerli ve yabancı turistlerin dört mevsimde uğrak noktaları arasındadır.

Halk arasında ‘Kartal Yuvası’ olarak da bilinen Mardin Kalesi çeşitli uygarlıkların hem savunma amacı, hem de yerleşim birimi olarak kullandığı bir yapıdır. Yapıldığı tarih tam olarak bilinmeyen kale, restorasyon dönemini Hamdaniler döneminde gerçekleştirdi. 1500 yıllık köklü geçmişi ile Mardin Kalesi Romalılar, Persler, Bizanslar, Sümerler ve Osmanlılar tarafından hakimiyet altına alındı. Mezopotamya Ovası manzarasına sahip olan kale, doğal kayalar üzerinde bulunur.

Deyrulzafaran Manastırı Süryanilerin önemli din ve eğitim merkezlerinden biridir. Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alan manastır, yapıldığı ilk dönemlerde güneş tapınağı olarak da hizmet verdi. Çeşitli medeniyetler tarafından Meryem Ana Kilisesi, Azizler Evi ve Kubbeli Kilise olarak da bilinen yapı, oldukça değerli bir tarihe sahiptir.

Erzurum Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Erzurum Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı