Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Mardin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 10 dakikadır.

Eskişehir Mardin uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Mardin Uçak Bileti

Eskişehir Mardin Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehri olan Mardin ‘kültürler beşiğidir.’ Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklar tarafından hakimiyet altına alınan kent, sahip olduğu eşsiz tarihi, kültürü ve lezzetleri ile görenleri kendine hayran bırakır. Kilise, cami, manastır gibi birbirinden değerli yapılara ev sahipliği yapan Mardin, Türkiye’de görülmesi gereken yerler bakımından ilk sıralarda yerini alır.

Şehrin ‘Kartal Yuvası’ olarak da simgelenen en değerli yapılarından biri olan Mardin Kalesi, 1600 yıllık tarihi ile Türklerin eline geçene dek farklı medeniyetlerin hakimiyeti altına girdi. Şehrin en yüksek tepelerinden birine hakim olan kale, Mezopotamya Ovasının muhteşem manzarasına karşı durur.

Mardin’in inanç turizmi bakımından en önemli simgelerinden biri olan Mardin Ulu Cami, Cami-i Kebir olarak da biridir. Mardin’de uzun yıllar boyunca hüküm süren Artukluların en önemli eseri olan caminin tarihi 1176 yılına dayanır.

Mardin Dara Antik Kenti bir diğer adı ile Dara Mezopotamya Harabeleri, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunur. Mezopotamya’nın en güzel kalıntılarını yansıtan antik kent, eski dönemde bölgeye hakim olan medeniyetlerin eşsiz izlerine kucak açar.

Eskişehir Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Eskişehir Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı