Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Mardin’e haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 40 dakikadır.

Gaziantep Mardin uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Mardin Uçak Bileti

Gaziantep Mardin Uçak Bileti

Medeniyetler beşiği olan Mardin, günümüze kadar oldukça farklı uygarlıkların hüküm sürdüğü topraklarda yer alır. Çeşitli kültürlere ve dinlere ait insan topluluğunun bir arada yaşadığı toprak parçası, ülkemizin en yoğun turizm noktalarından biridir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehri olması ile birlikte kültür turlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Hoşgörü kenti olan Mardin, kültürel ve tarihsel bütünlüğünün yanı sıra gizemli şehri ve sıcakkanlı insanları ile oldukça misafirperverdir.

1600 yıllık köklü geçmişi neticesinde oldukça çeşitli uygarlıklara tanık olan Mardin Kalesi, halk arasında ‘Kartal Yuvası’ olarak da bilinir. Şehrin en eski yapılarından biri olan kalenin 10. yüzyıla dayandığı düşünülür. İlk olarak kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen yapının yıkımının ardından Hamdaniler tarafından yeniden inşa edildiği bilinir. Mezopotamya Ovasının muhteşem manzarasına karşı duran heybetli kale, şehrin görülmeye değer noktalarından biridir.

Deyrulzafaran Manastırı, Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alır. Yapıldığı tarihten beri Süryani toplumunu temsil eden önemli mekanlardan biridir. Süryaniler tarafından güneş tapınağı, Bizanslılar tarafından ise kale olarak kullanılan manastırda kilise, revak, sergi alanı ve teras bulunur.

Gaziantep Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Gaziantep Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı