Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Mardin’e haftada dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 10 dakikadır.

Hakkari Mardin uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Hakkari Mardin Uçak Bileti

Hakkari Mardin Uçak Bileti

Medeniyetler beşiği Mardin, Türkiye’de kültür turlarının yegane şehirlerinden biridir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin pek çok açıdan en gelişen kentidir. Dicle ve Fırat nehirleri arasına kurulu olan Mardin, yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklar tarafından ele geçirildi. Bugün gerek şehir merkezinde, gerekse çevre ilçelerinde Antik çağlardan kalma birçok miras barındırır. Lezzetli yemekleri, sıcakkanlı insanları, geleneksel Mardin evleri ve kendine has kültürü ile dikkatleri üzerine çeken şehir, aynı zamanda pek çok inancı kucaklayan yapısı ile de özel bir anlam ifade eder.

Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yeri olarak bilinen Dara Antik Kenti, Mardin şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Oğuz Köyünde yer alır. Doğu sınırını savunma amacı ile askeri üs olarak kurulan bölge, oldukça geniş bir alana sahiptir. İçinde iç ve dış kale, kilise, saray, çarşı, tophane, zindan ve su sarnıçları bulunan antik kent daha çok Roma dönemine ait evlerden meydana gelir. Şehrin önemli bir tarihini simgeleyen Dara Antik Kenti, Mardin’in kültürel tarihi merkezleri arasındadır.

Hakkari Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Hakkari Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı