Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Mardin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 40 dakikadır.

Kayseri Mardin uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Kayseri Mardin Uçak Bileti

Kayseri Mardin Uçak Bileti

Kültür ve tarih turlarının Türkiye’deki daimi adreslerinden biri olan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehridir. Yüzyıllar boyunca önemli bir yerleşim merkezi olarak görülen şehir; kiliseleri, manastırları, antik kentleri ve tarihi camileri ile görenleri kendine hayran bırakır. Tarihi dokusunun yanı sıra kültürel değerleri ile de ön plana çıkan kent aynı zamanda Türkiye’nin hoşgörü şehirlerinden biridir.

1600 yıllık tarihe sahip olan Mardin Kalesi, ülkemizin en eski kalelerinden biridir. Konumundan dolayı ‘Kartal Yuvası’ olarak da adlandırılan yapının 10. yüzyıla ait olduğu bilinir. Perslere, Sümerlere, Romalılara, Selçuklulara, Bizans ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapan kale, kalın künkler ve kayalıklar üzerine kurulu olması ile muhteşem Mezopotamya manzarasını gözler önüne serer.

Günümüzde Süryaniler tarafından hala aktif bir din merkezi olarak kullanıma açık olan Deyrulzafaran Manastırı, Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Eski dönemlerde Süryaniler tarafından içine güneş tapınağı inşa edilen bölge safran çiçekleri ile ünlüdür. Süryani topluluğunu günümüzde en güzel şekilde temsil eden manastır, büyük bir öneme sahiptir.

Kayseri Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin  seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Kayseri Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.