Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Mardin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 10 dakikadır.

Kütahya Mardin uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Kütahya Mardin Uçak Bileti

Kütahya Mardin Uçak Bileti

Tarih ve kültür turlarının Türkiye’deki en büyük merkezlerinden biri olan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Bulunduğu bölgenin en dikkat çekici şehri olan Mardin, ”kültürler beşiği” ve ”medeniyetler şehri” olarak da adlandırılır. Dört bir yanı tarih kokan kentin sokakları, kendine ait karakteristik bir tarza sahiptir. Doğal güzelliği ile de adından söz ettiren Mardin, aynı zamanda yöresel lezzetleri ile de gastronomi şehridir.

Hamdaniler tarafından inşa edildiği bilinen Mardin Kalesi ”Kartal Yuvası” olarak adlandırılır. 10. yüzyıla dayanan köklü bir tarihe ev sahipliği yapan kale, 1600 yıllık tarihi boyunca çeşitli uygarlıklara sahne oldu. Doğal kaya üzerine eklentiler yapılması ile meydana gelen yapı şehre hakim bir nokta üzerinde yer alır. Günümüzde kalenin en üst katına ulaşımın sağlanamadığı, fakat diğer katlarından bile Mezopotamya Ovasını kucaklayan bir manzaraya sahip olduğu görülür. Kentin tarihini simgeleyen ve turizmine canlılık kazandıran en belirgin merkezlerden olan Mardin Kalesinde; Sümerlere, Perslere, Hamdanilere, Romalılara, Bizanslara, Selçuklulara ve Osmanlılara ait çok sayıda kalıntı bulunur.

Kütahya Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Kütahya Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.