Çok ucuz fiyatlarla Muş Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Muş’tan Mardin’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 20 dakikadır.

Muş Mardin uçak bileti al!

Sizde Muş‘tan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Muş Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Muş Mardin Uçak Bileti

Muş Mardin Uçak Bileti

Şehrin muazzam büyüsü etrafında kendinizi kaybedeceğiniz Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Ülkemizin sınır şehirlerinden biri olması sebebi ile oldukça önemli bir konuma hakim olan Mardin’in eski dönemlerinde de stratejik bir önem taşıdığı bilinir. Asırlar boyunca çeşitli inançlara ve kültürlere sahip uygarlıkların egemenliği altına giren kent, bugün çok çeşitli yapısı ile dikkatleri üzerine çeker. Şehir ve eğlence hayatının aktif olması ile ilgi odağı haline gelen Mardin, aynı zamanda gastronomisi ile de dikkatleri üzerine çeker.

Şehrin en görkemli ilçesi olan Midyat’a 23 kilometre uzaklıkta olan Mor Gabriel Kilisesi Süryanilerin en önemli ibadet mekanlarından biridir. İlk olarak 397 tarihinde adımlarının atıldığı bilinen yapı sonraki dönemlerde çeşitli medeniyetler tarafından zenginlik kazanarak tamamlandı. Özellikle Roma döneminde yapılan eklentiler ile günümüzdeki haline kavuşan Gabriel Kilisesi, Midyat’ın meşhur kesme taşından yapılan eklentileri ile birkaç bölüme ayrılır. Süryaniler için “İkinci Kudüs” anlamı taşıyan kilisenin, yıllar boyunca barınma ve dua yeri olarak kullanılması ve özenle korunması sonucu günümüzde tarihsel süreçlerinin her birini gözlemlemek mümkündür. Şehrin inanç, tarihsel ve mimari açıdan farklılığını ortaya koyan yapı, yerli ve yabancı gezginlerin ilgi odağıdır.

Muş Mardin uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Muş Havalimanı içinden de Muş Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Muş Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.