Çok ucuz fiyatlarla  Amasya Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Amasya’dan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 20  saat 40 dakikadır.

Amasya Muş uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Muş’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Muş uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Muş uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Muş’da nerelere gidebiliriz?

 Amasya Muş Uçak Bileti

Amasya Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin orta kesiminde yer alan ilimiz Muş hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile öne çıkar gezip görülmesi gereken pek çok yere sahip bir şehir. Tarihi alanlardan başlayacak olursak şehrin en eski camisi Ulu Cami dikkatleri çeker. Dikdörtgen planlı olan bu cami zamanın mimari ruhunu da yansıtmakta. Muş’un simgelerinden olan ve tarih boyunca Selçuklu, Arap, Osmanlı uygarlıklarının geçmişini yansıtan kale nesiller boyunca pek çok savaş görmüş. Şehirde yer alan Malazgirt Kalesi’nin tarihinin ise Urartular’a dayandığı düşünülmekte. Malazgirt Zaferi’nden sonra Malazgirt Kalesi adını alan kalenin önceki adı ise Berber Kalesi’ydi.

Muş’un Kepenez köyünde bulunan Arak Manastırı’nın geçmişi ise 4. yüzyıla dayanıyor. Aziz Grigor tarafından yapıldığı düşünülen bu manastır Roma dönemi izleri taşır. Urartular’ın bir başka yerleşim alanı ise Kayalıdere Antik Kenti’ydi. Muş’un Varto ilçesine 20 km mesafede bulunan antik kentte arkeolojik k azılar hala devam etmekte. Eğer canınız göl manzarası çektiyse rotanızı Akdoğan Gölü’ne çevirebilirsiniz. Muş merkeze sadece 80 km uzaklıkta olan göl doğal görüntüsü ile adeta huzur veriyor.

Amasya Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Muş’a ya da Muş’tan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Muş uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Amasya Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.