Çok ucuz fiyatlarla Bursa Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 25 dakikadır.

Bursa Muş uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Bursa Muş Uçak Bileti

Bursa Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş, tipik bir Anadolu Türk kenti havasını yansıtır. Karaçavuş Dağlarının yayla olarak kullanılan kısmında bulunan Arak Manastırı zirveye inşa edilmiştir. Aynı zamanda manastır ile aynı adı taşıyan Arak Köyünde önceden şarapçılık ile uğraşıldığı bilinir. Köyün eskiden üzüm ambarı olarak kullanıldığı ve üzüm çıkarıldığı kaynaklarda sıkça bahsedilir. Arak Manastırı işçilik açısından Roma mimarisine oldukça yakındır. Hamurpet Dağlarında yer alan Hamurpet (Akdoğan) Köyü Varto ilçesinde bulunur. 21 metre derinlikte bulunan gölün çevresi dik kayalarla örülüdür. Kaynağını kar sularından alan göl, oldukça yüksek derecede volkanik özellikler taşır. Hamurpet Gölü, Muş’ta gezmekten keyif alacağınız doğal güzelliklerden biridir.

İslamiyetin ilk dönemlerinde ve bölgenin Bizans’ın eline geçmesi ile birlikte Bizans tarihinde fazla sayıda savaşa tanıklık eden Malazgirt Kalesi, günümüze kadar pek çok onarımdan geçmiştir. Oldukça büyük bir yapı olan Malazgirt Kalesinin şehirdeki önemi büyüktür.

Günümüzde hala ulaşım amaçlı bir köprü olarak kullanılan tarihi Murat Köprüsü, şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunur. İnşa tarihi tam olarak bilinmeyen Murat Köprüsü belli aralıklar ile onarımdan geçirilmiştir. Yüksekliği 18 metreyi bulan köprü 12 kemerlidir.

Bursa Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Bursa Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.