Çok ucuz fiyatlarla  Denizli Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Denizli’den Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 7 saat 50 dakikadır.

Denizli Muş uçak bileti al!

Sizde Denizli‘den Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Denizli Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Denizli Muş Uçak Bileti

Denizli Muş Uçak Bileti

Anadolu’nun geçmişine doğru bir yolculuk yapacağınız Muş, ülkemizin köklü bir tarihe sahip şehirlerinden biridir. Arap, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok uygarlığın hüküm sürdüğü Muş, pek çok tarihi kalıntıya sahiptir.

Arapların Anadolu’ya yerleşmek için yaptıkları savaşlarda tahrip olan Muş Kalesi, şehir merkezinde bulunuyor. Hz. Ömer döneminde Türklerin eline geçen Muş Kalesi, şehirdeki en eski yerleşimin olduğu yerdir. Kalenin çevresinde Arap, Selçuklu ve Osmanlı’ya ait mezarlar bulunur. Şehrin tarihi için oldukça önemli olan Muş Kalesi, gezilmesi gereken yapılardan biridir.

Şehir merkezinde özellikle sıra ile camilerin yer aldığı cadde üzerinde bulunan Muş Ulu Cami, kentteki önemli inanç merkezlerinden biridir. Avlusunda mezarı bulunan Şeyh Muhammedi Mağribi tarafından 979 yılında inşa edilen yapı, 19. yüzyıla ait kalıntılar taşır.

Muş’un yöresel dokusunu yansıtan Demirciler Sokağı oldukça ünlüdür. Bu sokakta bulunan Yıldızlı Han, Miralay Seyfi Bey tarafından 1307 yılında yapılmıştır. Kesme taşlardan, iki katlı olarak inşa edilen binanın üst katı kerpiçten yapılmıştır. Selçuklu mimari izleri örülen yapı, geçmişte oldukça önemli yollar üzerinde bulunmasından dolayı, konaklama adını sık tercih edilen yapılardan biridir.

Denizli Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Denizli Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı, Denizli merkeze 63 km uzaklıktadır. Hem sivil hem de askeri kategoridedir. Kendi açık otoparkı bulunduğundan buraya şahsi araçları ile gelecek yolcular araçlarını rahatlıkla bırakabilirler. Havalimanından merkeze ya da merkezden havalimanına gitmek için pek çok altetnatif bulunuyor.

Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, özel araç, servis, araç kiralama ya da otobüs seçeneklerinden yolcular istediklerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ortalama 45 dakika bir süre zarfında yolcular şehirde olmaktadır.

Denizli Çardak Havalimanı içinden de Denizli Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Denizli Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.