Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Muş’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 10 dakikadır.

Elazığ Muş uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Elazığ Muş Uçak Bileti

Elazığ Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesine ait bir şehir olan Muş, kültürü ve insan dokusu olarak tipik bir Anadolu kentidir. Doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi yapısı ile de dikkat çeken Muş’ta öncelikle gezilecek yerlerin başında Arak Manastırı gelir. Arak Manastırı, Karaçavuş Dağlarının doğu bölümünde, günümüzde yayla olarak kullanılan yerin zirvesinde bulunur. Kepenek Köyünde yer alan manastır, eski zamanlarda üzüm şırası üretilen mahzen olarak kullanılmıştır. Arak Manastırında ve  250 metre ilerisindeki Çan Kulesinde Roma dönemine ait işlemeler görülür.

Yüksekliği 18 metre olan Tarihi Murat Köprüsü, şehrin en eski yapıları arasındadır. 12 gözlü olan Murat Köprüsü, şehirdeki Selçuklu miraslarından biridir. Günümüzde hala kullanılan köprünün mimarisinde farklı medeniyetlere ait kalıntılar bulundurur.

Moğol ve Ermeni istilalarına sahne olan Muş Kalesi, şehrin en eski yerleşim birimlerinden biridir. Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçen kale, kısa bir süre sonra Arapların hakimiyeti altına girmiştir.  Varto Kayalıdere Ören Yeri, Muş Ulu Cami ve Alaaddin Bey Hamamı şehirde tarihi kültürel bölgelerin başında gelir.

Elazığ Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Elazığ Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı