Çok ucuz fiyatlarla Giresun Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun’dan Muş’a haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 19 saat 45 dakikadır.

Giresun Muş uçak bileti al!

Sizde Giresun’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Giresun Muş Uçak Bileti

Giresun Muş Uçak Bileti

Türkiye’in en doğusunda yer alan Muş, günümüze kadar oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bir kent olarak bilinir. Her köşesinde tarih barındıran bölge, sade doğası ile de huzur vericidir.

Arak Manastırı diğer adı ile kilisesi, bölgenin en eski ve ünlü tarihi mekanlarından biridir. Karaçavuş Dağları eteklerinde kurulu olan manastır, günümüzde bölge halkı tarafından yayla olarak kullanılan mevki de bulunur. Manastırın adını aldığı Arak Köyü, dağın zirvesinde yer alır. Sözlük anlamı ile Arak, Farsça’da şarap üretilen yer olarak geçer. Bu nedenle bölgenin eski tarihlerinde önemli bir üzüm ambarı olduğu anlaşılır. Üzüm şırası çıkarılan ve satışının sağlandığı mevkinin 250 metre kadar ilerisinde önemli bir çan kulesi yer alır. Uzun yıllar boyunca Romalıların etkisi altında kalan Arak Manastırının mimarisinde Roma işçiliği oldukça belirgindir.

Muş Kalesi, şehir merkezinde bulunan tarihi bir yapıdır. Uzun yıllar boyunca Moğol ve Ermeni istilalarına sahne olan kalenin, Hz. Ömer döneminde ise Müslümanların eline geçtiği bilinir. Günümüzde tarihi özelliğinin yanı sıra kale, bölge halkı tarafından piknik alanı olarak da kullanılır.

Giresun Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Giresun Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı