Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kastamonu’dan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 50 dakikadır.

Kastamonu Muş uçak bileti al!

Sizde Kastamonu’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kastamonu Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Kastamonu Muş Uçak Bileti

Kastamonu Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu sınırlarında olan Muş; antik camileri, manastırları, köprüleri ve hanları ile tarihsel yolculuğa çıkmaya fırsat tanıyan bir kenttir. Önemli kavimlerin Anadolu’ya geçişlerinde kullandığı güzergah üzerinde bulunan Muş, neredeyse tüm tarihlere tanık olması ile adından söz ettirir. Malazgirt’in önemli bir kolu olan şehir, bilhassa kaleleri ile ünlüdür.

Kentin en eski yerleşim merkezi olarak bilinen Muş Kalesi, sahip olduğu stratejik konumundan dolayı günümüzde tarihsel bir zenginliğe kapılarını açar. Moğol istilaları döneminde aktif bir savunma merkezi olarak kullanılan kale, Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçti. Arapların Anadolu’ya yerleşmek için mesken bölgesi olarak tercih ettiği yapının pek çok yerinde Osmanlı ve Selçuklu’ya ait kaya mezarları göze çarpar. Yapı Muş Belediyesi tarafından gerçekleşen çalışmalar neticesinde önemli bir turizm merkezi olarak halka kazandırıldı.

Şehrin önemli ibadet mekanları arasında kendini gösteren Muş Ulu Caminin kitabesi bulunmadığı için kimler tarafından yapıldığı bilinmez. Mimari tarzına bakıldığında 19. yüzyılın özelliklerine hakim olan yapının dikdörtgen planlı olarak, moloz taşlardan inşa edildiği görülür.

Kastamonu Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kastamonu Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Kastamonu Havalimanı içinden de Kastamonu Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Kastamonu Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.