Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 20 dakikadır.

Kayseri Muş uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Kayseri Muş Uçak Bileti

Kayseri Muş Uçak Bileti

Medreseleri, tarihi camileri, köprüleri, kaleleri ve geleneksel köklü tarihi ile dikkat çeken Muş Türklerin Anadolu’ya geçmek için kullandığı önemli bir güzergahtır. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan şehir, tarihin pek çok aşamasına tanıklık etmesi ile oldukça ünlüdür. Geleneksel Muş evlerinin orijinalliğini günümüzde hala tüm yalınlığı ile yansıtan şehir, aynı zamanda kültürel özellikleri ile de ön plana çıkar.

Muş’un en eski yerleşim yeri olarak bilinen Muş Kalesinin kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmez. Hz. Ömer döneminde bölgenin Müslümanların eline geçmesi sonucu önemli bir savunma merkezi haline gelen merkez Moğolların istilaları ile birçok kez harap oldu. Selçuklu ve Osmanlı’ya ait mezarların bulunduğu Muş Kalesi, belediye tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları neticesinde günümüzde oldukça ilgi çekici bir görünümdedir.

Şehrin dar sokaklarında sıralı olarak dizili olan geleneksel Muş evleri, kentin en simgesel değerlerini ifade eder. İki katlı olarak zemininde kilden üst katında ise ahşaptan meydana gelen yapılar mimari olarak geleneksel Türk tarzını oluşturur.

Kayseri Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Kayseri Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.