Çok ucuz fiyatlarla Mardin Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 35 dakikadır.

Mardin Muş uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Mardin Muş Uçak Bileti

Mardin Muş Uçak Bileti

Dönemsel camileri, nostaljik köprüleri, kaleleri ile tarihsel bir yolculuğa çıkmanıza vesile olan Muş, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Tarihin en eski yerleşimlerinden biri olan şehir, özellikle Mezopotamya’dan Anadolu’ya geçişlerin önemli kapılarından biridir. Uzun yıllar boyunca çeşitli milletlerin yerleşimi için uygun görülen kent geleneksel dokusu ile beğeni toplar.

4. yüzyılda Aziz Aydınlatıcı Grigor tarafından inşa edildiği bilinen Arak Manastırı, Muş şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Kepenek Köyü sınırları içinde yer alan manastır aynı zamanda “Kutsal Havariler Manastırı” olarak da bilinir. Bölgenin yayla turizmi için aktif noktalarından birine hakim konumda yer alan Arak, Farsçada “Şarap” anlamı taşır. Eski dönemlerinde üzüm ambarı olarak kullanılan yapı, Ermeni Tehcirine kadar ise Ermenilerin önemli ibadet merkezlerinden biri olarak kaldı. Şehrin önemli sembollerinden biri haline gelen Arak Manastırından günümüze iki ayrı kilisenin kalıntılarının kaldığı görülür.

Muş’a 137 kilometre uzaklıkta olan Malazgirt Ovası, adını Malazgirt Meydan Muharebesinde duyurdu. Tarih boyunca pek çok devletin egemenliği altına giren ova, şehrin önemli doğal, kültürel ve tarihi değerlerinden biridir.

Mardin Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent

A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Mardin Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.