Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir'den Diyarbakır'a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 30 dakikadır.

Nevşehir Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Diyarbakır'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır'da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Diyarbakır Uçak Bileti 300x179 Nevşehir Diyarbakır Uçak Bileti

Nevşehir Diyarbakır Uçak Bileti

Yüzyıllar boyunca aktif bir yerleşimin olduğu Diyarbakır, Doğu Anadolu'nun en kozmopolit şehridir. Farklı dinleri ve kültürleri birleştiren bir toprak parçası olan kent, tarih boyunca hem Mezopotamya'nın, hem de Anadolu'nun önemli şehirlerinden biri olarak görüldü. Bu özelliği ile her bir köşesinde kiliseden çevrili camilere, manastırlara, farklı kültürlere hitap eden yapılara, köprülere ve kalelere ev sahipliği yapar. Kent, pek çok açıdan yıl boyunca ülkemizde yerli ve yabancı turist oranının en yüksek olduğu noktalardan biridir.

İslam ordularının şehri ele geçirmesi ile birlikte eski bir kiliseden camiye dönüştürülen Ulu Cami, bugün ülkemizin en görkemli yapılarından biridir. Anadolu'nun en eski ibadet merkezlerinden biri olan yapı, İslam alemi içinde “5. Harem-i Şerif” olarak bilinir. Üzerinde 800 yıllık bir güneş saatinin bulunduğu Ulu Cami, Diyarbakır gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardan biridir.

Milattan önce 3000 ve 4000 yıllarında Huriler tarafından inşa edildiği bilinen Diyarbakır Surları, Çin Seddinden sonra dünyanın en geniş ve büyük surlarıdır. Geçmişin izlerini günümüzün modern şehir görüntüsü ile en güzel şekilde yansıtan surlar, muhteşem bir tarihe tanıklık eder.

Nevşehir Diyarbakır uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp'e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer'dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Nevşehir Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.