Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Şırnak’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 20 dakikadır.

Nevşehir Şırnak uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Şırnak Uçak Bileti

Nevşehir Şırnak Uçak Bileti

Cudi Dağının eteklerinde Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şırnak, Suriye ve Irak sınırını oluşturur. 1990 tarihinde il statüsü kazanan şehir, geçmişten beri ülkemizin en stratejik noktalarından birini ifade eder. Tarihsel süreçlerine bakıldığında pek çok dini olaya ev sahipliği yapan Şırnak, aynı zamanda dünya insanlarının ikinci beşiği sayılır. Bir tarafına Anadoluyu, diğer bir tarafına Mezopotamyayı alan kent, iki kültürün ve farklı dinlerin birleşim noktalarından birini simgeler.

Şehrin batısındaki sur kalıntılarının üzerine inşa edilen Kırmızı Medresenin kesin tarihi tam olarak bilinmese de 15. yüzyıl eseri olduğu tahmin edilir. Cizre ilçesine bağlı Dağkapı mahallesinde bulunan yapının içinde külliye, yemekhane, dershane ve avlu bulunur. Yörenin kendine özgü yapısını temsil eden medresenin içinde Mela Ahmedi Ciziri’nin türbesi de yer alır. Geceleri ışıklandırma sistemi ile daha bir ilgi çekici görünüm kazanan Kırmızı Medrese, şehrin kültürel ve inanç turizmine hitap eden noktalarından biridir.

Cizre’de yer alan Finik Ören Yeri ve Kalesi, şehirde ilk yerleşimin yapıldığı yerdir. Milattan önce 4000 yılından kalan bölgede kadın ve erkek kabartmaları, kervansaraylar, saraylar, oyularak yapılan mağaralar bulunur.

Nevşehir Şırnak uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Nevşehir Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.