Çok ucuz fiyatlarla Amasya Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Nevşehir’e bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5  saat 10 dakikadır.

Amasya Nevşehir uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Nevşehir’e seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Nevşehir uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Nevşehir uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Amasya Nevşehir Uçak Bileti

Amasya Nevşehir Uçak Bileti

Yerli ve yabancı turistlerin ülkemizde en çok ilgi gösterdiği şehirlerden birisi de Nevşehir. Nevşehir doğal ve tarihi güzellikleri barındıran bu bağlamda insanların severek ve heyecanla yeni yerlerini keşfettiği bir ilimiz. Nevşehir seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz pek çok yer var. Bunlardan ilki elbette Kapadokya. Lav küllerinin 60 milyon yıl öncesinde oluşturduğu doğal yapılar herkesi hayretler içinde bırakmaktadır. Peribacaları ve mağaraları gezerken bu heyecanı siz de yaşayacaksınız. Ürgüp’e geldiğinizde yer altı şehirlerini mutlaka görmelisiniz. Ihlara Vadisi ise yine bir doğal reaksiyon sonucu oluşmuş. Burada tarihi pek çok kilise, mezar ve döneme özgü evleri görebilirsiniz.

Tarih boyunca bölgede yaşamış uygarlıklara dair kalıntıları görmek isterseniz eğer Kapadokya Kültür Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu merkezde bölgeye dair oldukça detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Üzüm motifleri ile ün salmış ve bu anlamda ismi de Üzümlü Kilise olarak kalmış kiliseyi ise Ortahisar’da görebilirsiniz. Uçhisar Kalesi’ne çıkacak olursanız Kapadokya’nın uçsuz bucaksız vadilerini eşsiz bir manzara eşliğinde görebilirsiniz. Kapadokya’ya gelmişken balon turuna katılmadan dönmemenizi öneririz. Bu doğal güzellikleri bir de yukarıdan görmek isteyebilirsiniz.

Amasya Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir’e seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Nevşehir’e ya da Nevşehir’den Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Nevşehir uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Amasya Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.