Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Nevşehir’e haftada en az beş gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 35 dakikadır.

Erzurum Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Erzurum Nevşehir Uçak Bileti

Erzurum Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir, ülkemizin ilginç yapıları ile göz alıcı karstik arazilere sahip olduğu bir şehirdir. Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında da sıklıkla yer alan kent tarihsel özellikleri, kültürel zenginliği ve doğal güzelliği ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biridir.

Yeraltı tarihi ile ülkemizin en gözde kentlerinden biri olan Nevşehir Kaymaklı, Derinkuyu, Özkonak Özlüce gibi muhteşem ambiyansa sahip yeraltı şehirleri ile Türkiye’de en güzel turizm noktalarından birine ev sahipliği yapar. 55 metre derinliğine kadar inilebilen şehirlerin 8 katı turizme açıktır. Nevşehir merkeze 30 kilometre uzaklıkta yer alan şehirler, eski medeniyetler konusunda oldukça ileridir.

Bağdat Kervan Yolu’nun güvenliği için 12. yüzyılda inşa edilen Nevşehir Kalesi, Selçuklular döneminin en önemli eserleri arasındadır. Osmanlı döneminde defalarca restorasyon çalışmaları ile zenginleştirilen kale, kesme ve moloz taşlara sahip mimarisi ile oldukça göz alıcıdır. Üçüncü dereceden arkeolojik sit alanı olarak korunan Nevşehir Kalesi son dokunuşunu ise Cumhuriyet Döneminde gerçekleştirdi. Çeşitli medeniyetler tarafından uzun yıllar kullanılan kale, günümüzde oldukça ilgi çekici kalıntılara ev sahipliği yapar.

Erzurum Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Erzurum Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı