Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Bingöl’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 10 dakikadır.

Nevşehir Bingöl uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Bingöl Uçak Bileti

Nevşehir Bingöl Uçak Bileti

Efsaneye göre Büyük İskender’in vücudunda oluşan yoğun sancılar nedeni ile Ab-Ul Hayat (ölümsüz hayat) suyunu aramaya başlaması sonucu keşfedilen Bingöl, tarihte cennet suyu anlamına gelen “Çapakçur” ismini taşır. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklar tarafından ele geçirilen şehrin, Mezopotamya’dan gelen göçlerin yerleşim yerlerinden biri olduğu bilinir. Kaleleri, insan eli ile yıllar içinde oyularak yapılan mağaraları ile ünlü olan Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır.

Rüzgar, akarsu ve diğer dış kuvvetler tarafından yüzyıllar boyunca taşınıp aşınarak meydana gelen Buban Bacaları, şehrin en bilindik doğal güzellikleri arasında yer alır. Nevşehir’de yer alan Kapadokya ile eşdeğer bir güzellikte olan Buban Bacaları yeteri kadar tanıtılmadığı için günümüze kadar pek keşfedilmeyen bölgelerden biri olarak kaldı. Harika bir doğal oluşum olan bu nokta otantik havası ile görenleri etkiler.

100 metre yükseklikteki iki kayalığın ortasından akan Çir Şelalesi, ilginç görünümü ile dikkatleri üzerine çeker. Bilinenin aksine yeşil bir alan içinde değil; aksine etrafı kayalıklar arasında olan şelale 50 metre yükseklikteki sarp kayalıklar arasından dere yatağına düşer. İlginç coğrafyası ile etkileyici bir atmosfere sahne olan Çir Şelalesi, doğa tutkunlarının görmek isteyeceği yerler arasındadır.

Nevşehir Bingöl uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Nevşehir Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.