Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 40 dakikadır.

Nevşehir Konya uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Konya Uçak Bileti

Nevşehir Konya Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Konya, sahip olduğu kültürel zenginlikleri ile ülkemizde sıklıkla tercih edilen inanç turizmi şehirlerinden biridir. Türkiye’nin en geniş yüz ölçümüne sahip olan bozkır şehri, Anadolu kentleri arasında tarihi en eskilere kadar uzanan yerleşimlerden birini ifade eder. Yüzyıllar öncesinde günümüze miras kalan pek çok han, medrese, türbe ile kültürel turizmin adresi olan Konya, aynı zamanda kaplıca şehridir.

Hem Konya’nın, hem de ülkemizin dünyaya karşı sunduğu en görkemli yapı, Mevlana Müzesidir. Yarattığı hoşgörü felsefesi altında tüm dünya insanlarını kucaklayan sözleri ve anlayışı ile ilerleyen Mevlana, bugün ülkemizin önemli sembollerinden biridir. Karatay ilçesinde yer alan Mevlana Müzesi, ihtişamlı yapısı ile 1926 tarihinde hem müze, hem de türbe olarak ziyaretçilerine açıldı. Yeşil kubbesi ile ilgi çeken müzenin iç ve dış tasarımları taşıdığı manevi hazzın hakkını verir niteliktedir. Hz. Mevlana’ya ait kıyafetlerin, özel eşyaların yer bulduğu yapı, aynı zamanda çeşitli bölümlere ayrılır. Mevlana’nın kullandığı ve tarih boyunca uzanan çeşitli sabır taşlarının, mescidin ve semahanenin bulunduğu Mevlana Müzesi , bugün yerli ve yabancı turistler tarafından şehrin en ilgi çekici noktasıdır.

Nevşehir Konya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Nevşehir Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.