Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Bursa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saattir.

Bingöl Bursa uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Bingöl Bursa Uçak Bileti

Bingöl Bursa Uçak Bileti

Bursa, ülkemizdeki kültür başkentleri arasında gelir. Uzun ve önemli bir tarihi geçmişi neticesinde birçok yapıya ev sahipliği yapar. Bursa’nın, Osmanlı’nın beylik döneminden devlet haline geçiş dönemine tanıklık eden konaklarına, çarşılarına kısacası mimarisine kendinizi bırakın ve gezinizin keyfini çıkarın.

Eskiden İpek Yolu’nun üzerinden gelen kervanların konaklama yeri olan Kozahan, Bursa’nın hem tarihini, hem de kültürünü en iyi yansıtan yerlerden biridir. Özellikle Kozahan’daki çay ve simit buranın vazgeçilmez ikilisidir.

Bursa Ulucami Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılmış ve Türk İslam eserleri arasındaki en iyi örneklerden biridir. 20 kubbeden oluşan cami, Türkiye’nin en geniş namaz kılma kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda caminin en dikkat çekici yerlerinden biri ise, güneş sistemindeki gezegenlerin yörünge hareketlerinin kabartma fonlara işlendiği alandır. Bu alan tarihçiler tarafından oldukça ilgi çeker.

Alışveriş kültürünün yöresel eşyalarla harmanlandığı yer olan Kapalıçarşı, Osmanlı’nın eski başkenti nedeniyle köklü bir tarihe sahiptir.

Bursa’nın bir diğer gezilecek mekanı ise Yeşil Cami’dir. Bu camiyi şehrin çoğu yerinden rahatlıkla görebilirsiniz. Sultan Mehmet Çelebi tarafından yaptırılan cami, dönemin mimarisini anlatan bir eserdir.

Bingöl Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bingöl Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.