Çok ucuz fiyatlarla Kars Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 30 dakikadır.

Kars Elazığ uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Kars Elazığ Uçak Bileti

Kars Elazığ Uçak Bileti

Muhteşem doğal güzelliği ve tarihi yapıları ile Doğu Anadolu’nun öne çıkan kentlerinden biri Elazığdır. Yemyeşil ormanları, şelale ve gölleri ile sahip olduğu bölgenin karakteristik özelliklerine pek hitap etmeyen kent, Yukarı Fırat Bölümünde yer alır. Yüzyıllar boyunca koruduğu medrese, cami ve kiliseleri ile doyumsuz bir tarih keyfi sunan şehir, aynı zamanda ülkemizin önemli kaplıca merkezlerinden biridir.

Keban Barajı altında yıllar boyunca kalan önemli kalıntıların gün yüzüne çıkarılması ile şehrin eski çağlara ait yaşantısı hakkında derin bilgilere erişildi. Günümüzde ele geçirilen bazı kalıntılar Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde ziyaretçilerini bekler. Milattan önceki dönemlere ait takılar, bakırlar, gümüşler, günlük yaşamda kullanılan aletler, halı ve kilimlerin yer bulduğu müzede yaklaşık olarak 32.000 eser sergilenir. Etnografya Salonu, Halı ve kilim galerisi, Arkeolojik eserler ve Sikke Salonu olarak üç bölüme ayrılan müze, kentin en eski tarihlerini aydınlatır niteliktedir. Ülkemizin en önemli müzelerinden biri olarak görülen yapının içinde Hitit, Hurri, Urartu, Roma, Osmanlı, Selçuklu ve Bizans dönemine ait kalıntılar yer alır.

Kars Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Kars Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.