Çok ucuz fiyatlarla Kars Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Siirt’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 40 dakikadır.

Kars Siirt uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Kars Siirt Uçak Bileti

Kars Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Siirt, Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biridir. Manevi bir atmosfer etrafında şekillenen kent, tarihi özellikleri ile de gezginler tarafından büyük ilgi uyandırır. Dikkat çekici bir arazi yapısına kucak açan Siirt, doğa sporları içinde oldukça elverişlidir.

Anadolu ve Mezopotamya’nın kesişim noktasında yer alan kent, sahip olduğu zengin mimari yapısını şehrin pek çok yerinde muhafaza eder. Dicle Nehrinin önemli kollarından biri olan Botan Çayı akışına göre kurulu olan Botan Mağaraları, şehrin ilgi çekici noktasıdır. Jeopolitik yapısı incelendiğinde kentin en eski meskenlerinden biri olduğu ortaya çıkan bölge, farklı tarihlere ait çok sayıda arkeolojik höyük, kilise, cami ve insan eli ile oyulan yapılardan oluşur. Günümüzde hala arkeolojik çalışmaların devam ettiği Botan Mağarası, önemli buluntulara ev sahipliği yapar.

Şehirde uzun yıllar boyunca hüküm süren Selçukluların en önemli eserlerinin başında Siirt Ulu Cami, ‘Çinili Minare’ olarak da bilinir. Kentin inanç turizmine hitap eden önemli yapılarının başında gelen 1129 tarihli eser, gösterişli minaresi ile dikkatleri üzerine çeker.

Kars Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs

geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, Türkiye’yi Siirt Dilektepe Yolu Pınarca Köyü yolu üzerindeki Siirt Havalimanı ile bağlamaktadır. Siirt merkeze 14 kilometre mesafede bulunan Siirt Havalimanı, komşu şehirlerden yolcuları da İstanbul ve Ankara’ya ulaştırmaktadır. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Siirt Havalimanı içinde çok sayıda restoran, cafe, dinlenme alanı, ren a car ofisleri ve farklı bankalara ait ATM’ler bulunuyor.

Siirt Havalimanına Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havaş

Havayolları işletmeciliği altında Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezinin farklı noktalarına belli saatlerde Havaş ile ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs

Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir merkezinin farklı noktalarından hareket eden otobüs seferleri ile Siirt Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araçlar

Siirt şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede yer alan Siirt Havalimanı’na özel taksi ile 20-25 dakika süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz,  iç hatlar veya dış hatlar terminalinde yer alan rent a car şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Siirt’e seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Siirt Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saatte uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Siirt Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Kars Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.