Çok ucuz fiyatlarla Ordu Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ordu’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 4 saat 10 dakikadır.

Ordu Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Ordu’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ordu Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Ordu Diyarbakır Uçak Bileti

Ordu Diyarbakır Uçak Bileti

Türkiye’nin en görkemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır, halk arasında “Doğu’nun Paris’i” olarak tanınır. En önemli Mezopotamya şehirlerinden biri olan Diyarbakır, günümüzde çeşitli kültürel kodların bir sonraki kuşağa taşınma adresidir. Medeniyetler ve kültürler beşiği olarak bilinen yerleşim, bugün çeşitli uygarlıkların, imparatorlukların ve beyliklerin uzun yıllar boyunca hakimiyeti altına aldığı noktalardan birini simgeler. Medreseleri, camileri, kiliseleri, hanları ve manastırları ile derin bir tarihe ev sahipliği yapan Diyarbakır, aynı zamanda yöresine özgü lezzetleri ile ülkemizin gastronomi şehirlerinden biridir.

Milattan sonra 639 yılında bölgenin en eski kiliselerinden biri olan Mar Toma’nın camiye dönüştürülen şekli Diyarbakır Ulu Cami, bugün şehrin en gözde mimarilerinden biridir. Kenttin tarihsel ve kültürel olarak sembolleri arasında yer alan yapı, Anadolu’nun en eski camilerinden arasındadır. Yüzyıllar boyunca çeşitli dinlerin ibadetlerine açık olan eser, günümüzde yerli turistler kadar yabancı turistler tarafından da ilgi çeker. İslam aleminin 5. Harem-i Şerif’i olarak bilinen Ulu Cami, iç ve dış süslemeleri ile etkileyici bir mimariye sahiptir.

Tam olarak yapım tarihi bilinmeyen Diyarbakır Surları, kentin karakterine özgü başlıca yapıt olma özelliği taşır. Milattan önce 349 tarihinde Bizans İmparatorluğu tarafından yenilendiği bilinen surlar aynı zamanda Çin Seddinden sonra dünyanın en büyük ve en geniş surlarıdır. Üzerinde şehre yüzyıllar boyunca hakim olan çeşitli uygarlıkların izleri görülen Diyarbakır Surları kentte mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Ordu Diyarbakır uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Ordu Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.