Çok ucuz fiyatlarla Şanlıurfa Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Şanlıurfa’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 30 dakikadır.

Şanlıurfa Amasya uçak bileti al!

Sizde Şanlıurfa’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Web sitemizde uçak bileti fiyatları devamlı olarak mevcuttur. Bunları inceleyebilir ve yılın her mevsimi Şanlıurfa Amasya  ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Aynı zamanda firmamız üzerinden ucuz tatil fırsatları da yakalayabilirsiniz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Şanlıurfa Amasya Uçak Bileti

Şanlıurfa Amasya Uçak Bileti

Tarihi çok eski dönemlere kadar giden Amasya, Karadeniz Bölgesinin tarihi ile öne çıkan şehridir. Bulunduğu bölgenin coğrafi özelliklerini taşıyan kent, yeşil alanlar bakımından zengin bir içerik gösterir. Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitimi için gönderilen sancak beyliği olan Amasya, aynı zamanda Anadolu Selçuklularının da önemli kentlerinden biridir.

Kestane, sedir, kayın ve sarıçam ağaçlarının arasında muhteşem bir güzelliğe sahip olan Borabay Gölü, Taşova ilçesindedir. Şehrin en güzel noktalarından biri olarak karşımıza çıkan göl, ortalama 25 metre derinliğe sahiptir. Kendinizi tabiat ananın kalbinde hissedeceğiniz bu güzellik tüm cazibesi ile yıl boyunca dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

Helenistik dönemde Pontus Rum’un başkenti olan Amasya, bu dönemin en güzel kalıcı miraslarını barındırır. Kayalara oyulan yollar ve buralara merdivenle çıkışlardan meydana gelen Kral Kaya Mezarları, Amasya Kalesinin eteklerindedir. Şehrin sembolik kültürlerinden biri olan Kral Kaya Mezarları, Amasya’nın en tepe noktalarından heybetli bir duruşa sahiptir.

Şanlıurfa Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Şanlıurfa Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı içinden de Şanlıurfa Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Şanlıurfa Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.