Çok ucuz fiyatlarla Ordu Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ordu’dan Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 45 dakikadır.

Ordu Konya uçak bileti al!

Sizde Ordu‘dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Ordu Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Ordu Konya Uçak Bileti

Ordu Konya Uçak Bileti

Tarihin önemli isimlerinden Nasreddin Hoca ve Mevlana Celaleddin Rumi’nin yaşamına tanıklık eden Konya, Türkiye’nin maneviyatı yüksek şehirlerinden biridir. Ülkemizin önemli kültürel turizm adreslerinden biri olan Konya, bu özelliğini gerek şehir merkezinde, gerekse ilçelerinin her birinde tüm görkemi ile sergiler. Konya, aynı zamanda tarihsel süreçleri ile de önemli bir yer tutar.

Dünyayı etkileyen felsefesi ile şehrin en büyük sembolü olan Mevlana Müzesi, Türk ve İslam kültürünü en güzel şekilde sergileyen merkezlerden biridir. Konya seyahatinde şehirdeki ilk durak olan hoşgörü felsefesine kapılarını açan Mevlana Türbesi çeşitli bölümlere ayrılır. Hz. Mevlana’nın sabır taşları, özel eşyaları ve dergah taşları ile görkemli bir hal alan yapı, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlar.

Anadolu Selçuklularının şehirdeki en önemli miraslarından biri olan Karatay Medresesi,  bugün Çini Eserleri Müzesi olarak ziyarete açıktır. Çini ve taş işçiliğinin ülkemizdeki en güzel örneklerinden biri olan medrese, Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 tarihinde yapıldı. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çini eserlerinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan medrese oldukça ilgi çekicidir.

Ordu Konya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Ordu Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.