Çok ucuz fiyatlar ile Ankara Kars uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Kars’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi 1 saat 35 dakikadır.

Ankara Kars uçak bileti al!

En hesaplı, en ekonomik Ankara Kars uçak bileti bulabilirsiniz. En uygun uçak biletli fiyatları için aramanızı yapın!

Peki, Kars’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Kars Uçak Bileti

Ankara Kars Uçak Bileti

Kars denilince akla Türkiye’nin en doğusunda yer alan il gelmekle beraber bünyesindeki tarihi ve doğal güzellikler ile adından söz ettirir. Kars’ın ne denli ihtişamlı bir tarihi olduğunu merak edenler şehirde yer alan Kars Müzesi’ni gezebilirler. Ani Harabeleri ise, dönemin İpek Yolu üzerinde olması sebebiyle pek çok uygarlığın ruhunu taşır. Doğal güzelliği ile Kuyucuk Kuş Cenneti görmek isteyebileceğiniz bir diğer yer.

Önde gelen dervişlerden, Anadolu’nun Türkleşmesi için faaliyetlerde bulunan Ebul Hasan Harakani’nin türbesi de Kars’tadır. 1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış olan ilgi çekici bir diğer tarihi eser Beylerbeyi Sarayı’dır. Daha sonra bir müddet Hükümet Konağı olarak da kullanılan tarihi mekanı görebilirsiniz. Taş Köprü ise ihtişamlı yapılardandır ve Kars’a gittiğiniz görmek isteyebileceğiniz yerlerden. Kış turizminin önemli yerlerinden Sarıkamış ise kayak tutkunları için uğrak noktası.

Ankara Kars uçak bileti fiyatları

Kars’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kars’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve Ankara Kars ucuz uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Kars uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Ankara Kars uçak bileti web sitemizde çok ucuz!