Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Iğdır’a haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat 50 dakikadır.

Hakkari Iğdır uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Iğdır Uçak Bileti

Hakkari Iğdır Uçak Bileti

Ağrı Dağının müthiş manzarasına karşı kurulu olan Iğdır, Türkiye’nin tarihi şehirlerinden biridir. Azerbaycan ve Ermenistan sınırında bulunmasından dolayı Iğdır, zaman içinde farklı kültürlerin kaynaştığı bir merkez haline geldi. Urartuların önemli bir savunma şehri olması dolayısıyla, günümüzde Urartulara ait çok sayıda mirasa ev sahipliği yapar.

Korhan Yaylası’nda yer alan Meteor (Göktaşı) Çukuru 1892 yılında büyük bir göktaşının düşmesi sonucunda meydana gelen doğal bir oluşumdur. Arizona’daki Barringer Krateri’nden sonra dünyada en büyük ikinci çukur olma özelliğine sahip bölgenin genişliği 35 metre, derinliği ise yaklaşık 60 metredir. Etrafında pek çok işlenen taşa sahip olan Meteor Çukuru, şehrin önemli turizm alanlarından biridir.

Ağrı Dağı’nın kuzey yamaçları üzerindeki Yakup Vadisinde yer alan Ahura Harabeleri, M. Ö. 2. yüzyılda Artaksiyalı Krallığı tarafından önemli bir yerleşim yeri olarak kuruldu. 1750 metre yükseklikteki harabe, Iğdır’ın kültürel tarihi değerlerinden biridir.

Günlük 60 ton tuz üretiminin yapıldığı Tuzluca Tuz Mağaraları, Türkiye’nin en büyük tuz ihtiyacını karşılayan yerdir. Tünellerle kaplı olan arazinin solunum yolları hastalığına da iyi geldiği bilinir.

Hakkari Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Hakkari Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı