Çok ucuz fiyatlarla Hatay Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Iğdır’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 21 saat 10 dakikadır.

Hatay Iğdır uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay  Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Iğdır Uçak Bileti

Hatay Iğdır Uçak Bileti

Jeopolitik yapısına, coğrafi şartlarına ve iklimine bakıldığında Türkiye’nin en verimli topraklarından birine sahip olan Iğdır, pek çok meyve ve sebzenin yetişme alanıdır. Geniş Iğdır platosunda kurulu olan şehir, Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağının bir bölümünü toprakları içine alır. ”Gılgamış’ta” meydana gelen Tufan’dan sonra meşhur Nuh’un gemisinin Ağrı Dağına oturduğu rivayet edilen bölge Iğdır sınırları içindedir. Ülkemizin Doğu sınırını oluşturan şehrin, Paleolitik Çağa kadar uzandığı bilinir. Kalkolitik, Eski Tunç ve Mezolitik Çağlarda aktif olarak yerleşimin olduğu Iğdır, M. Ö. 1000 yıllarında İskit, Kimmet, Asurlar ve Urartuların hakimiyeti altına girdi. Sonraki yıllarda Roma, Pers, Makedon, Seleukos, Arap, Selçuklu, Bizans, Osmanlı ve Moğol uygarlıkları arasında gidip gelen şehir, günümüzde birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapar.

Büyük Ağrı Dağının kuzey bölgesindeki Yakup Vadisi sınırları içinde olan Ahura Harabeleri, M. Ö. 2. yüzyılda Artaksiya Krallığı tarafından kuruldu. 1750 metre rakıma sahip olan bölgenin pek çok yerinde çeşitli kültürlere ait mızraklar, el sanatları işlemeciliği, kadın ve erkek kabartma figürleri göze çarpar.

Hatay Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç

kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Hatay Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı