Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Erzurum’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 30 dakikadır.

Kayseri Erzurum uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Erzurum’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Kayseri Erzurum Uçak Bileti

Kayseri Erzurum Uçak Bileti

Osmanlı Rus savaşlarında adından sıklıkla söz ettiren Erzurum, Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden biridir. Türkiye’nin inanç turizmi merkezlerinden biri olan kent, İslam alemi için oldukça önemli bir yer tutar. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan şehir, aynı zamanda mimari ve kültürel yapıları ile de göz alıcı bir güzelliktedir.

Selçuklu döneminde yapılan Çifte Minareli Medrese kentin önemli simgelerinden biridir. Sol yarısını bir ustanın, sağ tarafını ise çırağının inşa edildiği bilinen medresenin her iki kolonunun birbirinden farklı olduğu gözle görülür. Sağ tarafının duvar süslemeleri, motifleri ve işlemeleri ile sol taraftan daha güzel olduğunun anlaşılması üzerine sol sütunu inşa eden ustanın medreseden atladığı bilinir. Bu üzüntüye dayanamayan çırağın ise ustasının arkasından atladığı rivayet edilir.

Selçuklu dönemine ait en önemli kaya mezarları örneğini simgeleyen Üç Kümbetler, ülkemiz adına oldukça önemli yapıtlardır. En büyük kümbetin Emir Saltuk’a ait olduğu bilinse de diğerlerinin kim tarafından inşa edildiği bilinmez. Basık külah şeklinde sivri uçlu konilerden meydana gelene yapı görülmeye değer bir güzelliktedir.

Kayseri Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Kayseri Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.