Pegasus Havayolları ucuz uçak bileti ile öne çıkıyor. Esas Holding tarafından satın alınan ve 2005 yılı Kasım ayında ilk iç hatlar uçuşunu hayata geçiren Pegasus Havayolları;  Silkar Yatırım, Net Holding ve Aer Lingus ile 1990 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başladı. ‘Uçmanın kolay yolu’ mottosuyla ticari hayatına başlayan Pegasus, bu slogan ile hava yolu kullanmayı lüks bir tüketim olmaktan çıkarmayı hedefliyordu.

Pegasus Havayolu şirketi ucuz uçak bileti uygulaması ile insanların, seyahatlerinde uçak kullanmasını cazip hale getirmeyi şirket politikası olarak belirledi. Bu politikasını ‘düşük maliyet ve güvenilir hava yolu’ anlayışı destekleyen Pegasus, zamanla hava yolları şirketleri arasında aranan şirketler arasında yerini aldı.

Pegasus Havayolları cazip kampanyalar düzenliyor

Pegasus Havayolları uçak bileti

Pegasus Havayolları uçak bileti

Bugün itibarıyla başta Avrupa olmak üzere Ortadoğu, Rusya ve Kafkaslar gibi geniş bir lokasyonda  hizmet veren Pegasus, yurt dışında 71 olmak üzere toplam 42 ülkede 109 noktaya tarifeli uçuş düzenliyor. Yurt içinde ise 38 noktada birçok destinasyon için birbirinden cazip kampanyayı müşterilerinin beğenisine sunan Pegasus Havayolları, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok kişiye hizmet vermeye devam ediyor.

Misyonunu, hava yolu yolculuğunun her çeşit bütçeye sahip herkesin hakkı olduğu şeklinde belirleyen Pegasus Havayolları ailesi, iş ortakları özellikle tedarikçileri ile söz konusu perspektifle çalışmalarını sürdürüyor. Vizyonunu ise; ilkeli, ekonomik, güvenilir ve inovatif yaklaşım şeklinde açıklayan firma, bu konseptte başta bölge olmak üzere tüm dünyada lider hava yolu şirketi olmayı amaçlıyor.

Emniyet ve kalitede müşteri memnuniyeti ön planda

Özellikle emniyet, eğitim, kalite, çevre, iş sağlığı ve bilgi güvenliği konusunda oldukça iddialı olan Pegasus Havayolları, söz konusu politikaları operasyonlarının kayda değer unsurları arasında gösteriyor. Bu konuda sürekli olarak iş sağlığı, bilgi güvenliği ile çevre, kalite ile ilgili Ar-Ge çalışmaları kapsamında başarı denetimi ile müşteri memnuniyeti ön plana alınıyor. Söz konusu denetimleri, bir şirket politikası olduğunu ve bunun müşterilerine verilmiş bir taahhüt ve sorumluluk olduğunun altını çizen Pegasus Havayolları yönetimi, bu temel ilkeleri tavizsiz şekilde hayata geçirdiklerini dile getiriyor.

Pegasus Havayolları şirket yönetim sistemi

Emniyet Yönetim Sistemi’ne verdiği önemle öne çıkıyor.  Buna göre bünyesinde en alt kademede çalışandan CEO’ya kadar tüm şirket çalışanları emniyet performansından birinci derecede sorumlu tutuluyor. Emniyet Yönetimi’ni bütüncül kaynaklar ile destekleyen firma, faaliyetlerin güvenli şekilde yerine getirilmesine olanak sağlıyor. Söz konusu etkinlikle, raporlama ve iletişime kayda değer önem veriyor. Emniyet anlayışını kurumsal kültür olarak hayata geçiren Pegasus Havayolları, müşterilerine güvenli bir yolculuk sağlıyor. Öte yandan gerek uçuş sırasında gerekse uçuş öncesinde güvenlik ve emniyet konularının hayati önem taşıdığının farkında olan Pegasus yönetimi, bu konuda yükümlülük ve sorumluluklarını itina ile yerine getiriyor. Yöneticileri ve çalışanları ile emniyet performansının yerine getirilmesi, bu kuralların herkes tarafından anlaşılır olmasına gayret gösteriyor.

Pegasus BolBol-Budget ile araç kiralamada 500 BolPuan kazanabilirsiniz

Türkiye’de en çok tercih edilen Pegasus Havayolları ucuz uçak bileti ile herkesin ekonomik, güvenli ve hızlı seyahat etmelerine imkan tanıyor. Bunu çeşitli kampanyalarla müşterilerine sunan Pegasus, özellikle ucuz uçak bileti, sezonluk kampanyalar, bonus uygulamaları, ekonomik araç kiralama ve ucuz konaklama uygulamalarıyla yolcularına sunuyor. Halihazırda geçerli olan bu kampanyalar hakkında bilgi vermek gerekirse, özellikle yolcular tarafından da en çok tercih edilen Pegasus BolBol-Budget & Avis İş Birliği’ne değinmek de fayda var. Pegasus BolBol kampanyası ile Pegasus yolcuları özellikle araç kiralamada 500 BolPuan kazanıyor. 07 Şubat 2018 tarihinde başlayan bu kampanya 31 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek. Pegasus BolBol’a üye olan yolcular, Budget ve Avis’ten yapacakları araç kiralamada 500 BolPuan kazanıyor. Buna göre aracını anlaşmalı yerlerden kiralayan Pegasus yolcuları, biriktirdikleri BolPuanlarını seyahatlerinde kullanabiliyor. Bu kampanyadan yalnızca Pegasus BolBol üyeleri faydalanabiliyor. Pegasus BolBol üyesi olmayan Pegasus müşterileri ücretsiz olarak üye kaydını oluşturabilir.

Kampanya anlaşmalı Budget ve Avis’in kiralamalarında geçerli

Kampanyaya üye olmak isteyen yolcular, rezervasyon yaparken Pegasus BolBol üyelik numarasını giriyor. Bu üyelik numarası Pegasus BolBol’a üyelik işlemi yaparken istenilen cep telefonu numarasıdır. Pegasus BolBol kampanyasına üye olmayan yolcular, söz konusu ayrıcalıklardan yararlanamayacak. Bu kampanya, Pegasus’un anlaşmalı şirketlerinden Budget ve Avis’in Türkiye kiralamalarında geçerli olacaktır.

Araç kiralamalarında Pegasus Havayolları BolBol üyelerine yüzde 30 indirim

Ayrıca kampanya kapsamında Avis ve Budget’in yurtiçinden yapılacak araç kiralamalarında Pegasus BolBol üyelerine yüzde 30 indirim de uygulanacaktır. Budget ofisinden yapılacak kiralamalarda kampanya üyeleri 500 BolPuan kazanıyor. Bu indirimlerden yararlanmak için Budget ofis görevlilerine kampanyaya kayıtlı cep telefonu bilgisinin verilmesi kritik önem taşıyor.

Pegasus HavayollarıKampanyadan faydalanan Pegasus Havayolları müşterileri her türlü acil durumda 444 0 996 Avis&Budget Destek Hattı’na ulaşarak, sorunlarının çözümü noktasında yardım alabilirler. Yine kiralama konusunda yaşanması muhtemel eleştiri ve talepler 444 9 623 numaralı Avis&Budget Müşteri Deneyimi Hattı ile ofis yetkililerine iletebilir. Kazanılan BolPuanları ise araç kiralanıp teslim alındıktan sonra yükleniyor. Bu puan yüklemeleri haftalık olarak yapılıyor. Hesaba yüklenen Pegasus BolBol yüklendiğinde istenilen zamanda kullanılabiliyor. Hesapta biriken puanlar, uçak biletinde veya Pegasus’un diğer ürünlerinde kullanılabiliyor.

Otel rezervasyonunuzu Rocketmiles’tan yapın

Hava yolu şirketi Pegasus uçak bileti uygulamalarında tercih edilen bir diğer kampanyası da Pegasus BolBol & Rocketmiles İş Birliği ile müşterilerine ulaşıyor. Pegasus BolBol müşterilerine konaklama faaliyetlerinde birbirinden ekonomik ve cazip fırsatlar sunuyor. 01 Kasım 2017 yılından bu yana geçerli olan kampanya 31 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek. Uçuşlarında Pegasus’u tercih eden Pegasus Havayolları BolBol üyeleri, kampanya ortaklarından Rocketmiles ile yapacağı otel konaklamalarında, her gece için bin ila bin beş BolPuan kazanma şansı yakalıyor. Küresel çapta 400 bin otelden birini seçen, birçok BolPuan kazanabiliyor. Biriktirilen BolPuanlar bir sonraki seyahatlerde kullanabiliyor.

Bu kampanyadan yararlanmak için öncelikle Pegasus BolBol üyesi olmak gerekiyor. Eğer Pegasus BolBol üyesi değilseniz, ücretsiz olarak üye kaydınızı oluşturabilirsiniz. Otel rezervasyonunu tamamlayan Pegasus Havayolları müşterileri, Pegasus BolBol üyelik numarası ile giriş yapabiliyor.  Tıpkı diğer kampanyalarda olduğu gibi Pegasus BolBol’a üye olmayan yolcular, BolPuanı kazanma imkanı olmayacak.

Rocketmiles Konsiyerj hizmetleri yaşanması muhtemel acil durumlar için yedi gün 24 saat 1-773-257-7680 veya 1-855-355-7625 numaralarından ulaşabilir. Pegasus Havayolları, müşterileri concierge@rocketmiles.com adresinden de sorunlarını, talep ve şikayetlerini dile getirebiliyor. Kazanılan BolPuanları konaklama işlemi yapıldıktan iki hafta sonra müşterinin hesabına yükleniyor. Yüklenen bu puanlarla uçak bileti veya diğer Pegasus ürün ve hizmetlerinden indirimli yararlanabilirsiniz. Kazanılan BolPuanlar iki yıl geçerlidir.

Sonbaharda yurtdışı uçuşlarında yüzde 30 indirim

Pegasus Havayolları uçak bileti satışlarında mevsime uygun bir diğer kampanya ise Seçili Yurt Dışı Hatları’nda yüzde 30 İndirim. Genellikle insanlar gerek iş yaşamı gerekse başka sebeplerden dolayı yaz mevsiminde tatil yapmayı tercih ediyor. Buna karşılık yazın kalabalık olması nedeniyle özellikle sonbahar veya kış mevsiminde tatil planı yapabiliyor. Bu ihtiyacın farkında olan Pegasus, yolcularında sonbahar aylarında özellikle yurtdışı seyahatlerinde yüzde 30 indirim uyguluyor. 01 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında Barselona, Prag, Budapeşte başta olmak üzere birçok yurt dışı hattında yüzde 30 indirim sunan Pegasus, her bütçe ve tercihe göre seçenekler sunmaya devam ediyor. Öte yandan koltuk adedi yaklaşık 810.283 olarak belirlenen kampanya sadece flypgs.com veya Pegasus mobil üzerinden alınan biletler için geçerli. Söz konusu kampanyadan çocuklar da yararlanabiliyor.

Pegasus Havayolları, Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu şirketi’ arasında yer alıyor

Hava yolu şirketi Pegasus ucuz uçak bileti konusunda yurtiçinde ve yurtdışında en çok tercih edilen şirketlerin başında geliyor. Bunu 2012 yılında Official Airline Guide (OAG) ile koltuk sayıları baz alınarak yapılan değerlendirmede Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu şirketi arasında  yer alıyor. Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Hava yolu’ oldu. 2013 yılı itibarıyla da 44 tanesi Boeing 737-800 NG ve bir adet B737-400’den oluşan, yaş ortalaması 3.62 olan toplam 45 uçak filosuyla hizmet veriyor. Buna ilave 1 Nisan 2010 tarihinde kargo hizmeti de vermeye başlayan hava yolu şirketi Pegasus; Kargo IATA ve CASS üyesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Pegasus Havayolları, ucuz uçak biletinin yanı sıra yolcuları için seyahati keyifli hale getirmek için; yemek ve koltuk seçimi ile ek bagaj, araç kiralama, otel rezervasyonu, Pegasus flex, havaalanı ulaşım, otopark, kolay vize alanında hizmetlerine yeni ve kolaylaştırıcı hizmetler ekliyor. Öte yandan Pegasus’un Türkiye’de popüler turistik şehir arasında; Urfa, Gaziantep, Hatay, Alanya, Dalaman, Bodrum, Antalya, İzmir, Kayseri, İstanbul uçak biletleri bulunuyor. Yurtdışı turistik şehirler arasında ise; Hurghada, Şarm El Şeyh, Prag, Budapeşte, Barselona, Tel Aviv, Bükreş, Dubai, Beyrut, Kopenhag uçak biletleri ile yolcularına güvenli, ekonomik, keyifli seyahat hizmeti veriyor.

Pegasus Havayolları uçak bileti web sitemizden satın alınabiliyor.