TatilCity.NET Ankara Van uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Ankara’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak 1  saat 35 dakika sürmektedir.

Ankara Van uçak bileti al!

En uygun Ankara Van uçak bileti TatilCity.NET’de. Ekonomik fiyatlar ile Ankara Van uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Van Uçak Bileti

Ankara Van Uçak Bileti

Van, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken pek çok yere sahip bir şehir. Akdamar Kilisesi bunlardan birisidir. 915-921 yılları arasında Kral I. Gagik’in isteği üzerine yaptırılmıştır. Kilise Akdamar Adasında olup burayı ziyaret etmek mümkün. Van Gölü, hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden. Nemrut Dağı’nın patlaması sonucu oluştuğu varsayılan göl her sene yüzlerce turisti kendisine çekiyor. Bu gölde ayrıca Akdamar, Çarpanak, Adır ve Kuş adaları yer alıyor. Gevaş ilçesinde bulunan Halime Hatun Kümbeti bir başka ilgi odağı. 1335 yılında inşa edilen Kümbet en eski tarihi yapılardan.

Meşhur Van Kalesi ise Van Gölü kıyısında bulunuyor. Urartu Krallığı tarafından MÖ 840 – MÖ 825 tarihleri arasında yapılmış olmakla beraber tarihi yapısı ile ilgi çekiyor. Kuş manzarası denildiğinde akla gelen Erçek Gölü ise toplamda 210 kuş türünü barındırıyor ve insanları hayran bırakıyor. Muradiye Şelalesi ise piknik yapmak ve doğa ile buluşmak isteyenler için birebir. Şehre gelmişken Van Kedisi Heykeli’ni görmeden gitmeyin.

Ankara Van uçak bileti fiyatları

Van’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için SunExpress uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Van’a ya da Van’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ankara Van uçak bileti sitemizden kolaylıkla satın alınabiliyor

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Ankara Van uçak bileti Esenboğa Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Ankara Van uçak bileti web sitemizde çok ucuz.