Çok ucuz fiyatlarla Bursa Batman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Batman’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 10 dakikadır.

Bursa Batman uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Batman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Batman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Batman’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Batman Uçak Bileti

Bursa Batman Uçak Bileti

Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Batman‘da günümüze dek pek çok uygarlık hakimiyetini sürdürmüştür. Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bilinen şehirde mağaralar, manastırlar ve kiliseler oldukça ilgi çekicidir. Çok eski çağlardan beri yaşamın olduğu bilinen Hasankeyf’in tam olarak kuruluş tarihi bilinmiyor. M. S. 4. yüzyılda ilk yerleşik yaşama geçildiği tahmin edilen kale, Bizans İmparatoru Konstantinos tarafından bölgeyi güven altında tutmak için yaptırılmıştır. Dicle kıyısında yer alan Hasankeyf Kalesi eski dönemlerde medrese, darüşşifa, rasathane gibi  amaçlarla bölgenin ilim merkezi olarak kullanılmıştır. 1981 yılında sahip olduğu değerler göz önüne alındığında, Sit alanı ilan edilerek, koruma altına alınmıştır. Bölgede tarihi, kültürel ve stratejik açıdan oldukça önemli bir yer tutan Hasankeyf, Batman’da görülmesi gereken yapıların başında gelir.

Dicle Nehri kıyısında kalkerli arazi yapısı ile dikkat çeken Hasankeyf Ören Yeri, derin, dar ve heybetli kanyonlardan oluşuyor. Dar vadilerden oluşan mağara evleri, muazzam bir seyir keyfi sunuyor.

Zeynel Bey Kümbeti, Memikan Köprüsü, Maladabi Köprüsü, Hasankeyf Yolgeçen Hanı Batman’ın önde gelen turizm noktaları arasında yer alır.

Bursa Batman uçak bileti fiyatları

Batman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Batman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Batman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Batman uçak bileti satın alınabiliyor.

Batman Havalimanı Ulaşım

Batman Havalimanı şehir merkezine 7 km mesafededir. Bu sebeple kent merkezine geçmek oldukça kolaydır. Merkeze ulaşabileceğiniz en rahat ve ekonomi araç otobüstür. Sabah 7’de sefere başlayan otobüsler 18:30’a kadar seferlerine devam etmektedirler. Uçak iniş kalkışa göre seferler ayarlandığından herhangi bir aksaklık söz konusu olmamaktadır. Ortalama 15 dakika içerisinde yolcular merkeze ulaşmış oluyorlar.

Havalimanı önünde bulunan taksi durağından merkeze ulaşmak bir başka alternatiftir. Batman merkez havalimanına yakın olduğundan maddi anlamda da fazla yük getirmeyecektir. Özellikle ağır eşya getirenler daha çok taksi tercih etmektedir. Havalimanı servisleri ise merkezden havalimanına ve havalimanından merkeze seferler düzenleyerek yolcuları götürmektedir. Havalimanı terminal binası önünden uçuş sonrası yolcuları alan servisler merkeze kadar götürmektedirler.

Bursa Batman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.