Çok ucuz fiyatlarla Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kahramanmaraş’tan Diyarbakır’a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 55 dakikadır.

Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Kahramanmaraş’tan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Kahramanmaraş Diyarbakır Uçak Bileti

Kahramanmaraş Diyarbakır Uçak Bileti

Birçok tarihi camisi, antik kenti, ören yerleri, manastırları ve medreseleri ile tarihte büyük bir rol oynayan Gaziantep, Türkiye’nin pek çok açıdan en görkemli şehirlerinden biridir. Günümüze ulaşana dek yüzyıllar boyunca farklı çağlara tanık olan şehir, çağın yerli ve yabancı turizme açık noktaları arasında kendini gösterir. Aynı zamanda Türkiye’nin gastronomi şehirlerinden biri olması itibarıyla da günü birlik turların vazgeçilmez adresidir.

Eski Mar-Toma Kilisesinin bölgeye hakim olan İslam orduları tarafından Ulu Camiye dönüştürülmesi ile yapı, Diyarbakır’ın en ünlü sembollerinden biri haline geldi. Hristiyanlık tarihi açısından büyük bir önem taşıyan eser, aynı zamanda İslam aleminin “5. Harem-i Şerifi” olarak bilinir. Farklı dönemlerde inşa edilen yapılar topluluğunu ifade eden Ulu Camide pek çok uygarlığa ait kitabeler yer alır. 800 yıllık antik bir güneş saatinin de yer aldığı cami, görenleri büyüleyen bir değere sahiptir.

Dünyanın en geniş kemerli taş köprüsü olma özelliği taşıyan Malabadi Köprüsü, 1147 yılında Artuklu Beyliği tarafından yapıldı. Mühendislik sanatı eseri olan köprü, her bir figürü ile ayrı bir hayranlık uyandırır.

Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı içinden de Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Kahramanmaraş Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.