Çok ucuz fiyatlarla Mardin Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Sinop’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 10 dakikadır.

Mardin Sinop uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Sinop’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Sinop uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sinop’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Sinop Uçak Bileti

Mardin Sinop Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin gözde şehri Sinop, Boztepe’de bir yarımada üzerine kuruludur. Yıl boyunca tabiatın en güzel renklerine hakim olan şehir, bulunduğu bölgenin yaz turizmi merkezidir. Nüfusun çoğunluğunu göçmenlerin oluşturduğu kentin ilk kuruluşu koloniler dönemine kadar uzanır. Aynı zamanda Sinop, Türkiye’de trafik ışıklarının kullanılmadığı tek merkezdir.

Milattan önce 8. yüzyılda göçmenler tarafından kurulan Sinop Kalesi, şehirde merkezinde sahil kenarında yer alır. Kentin antik dönemlerine ait en  belirgin eserlerden biri olan kale çeşitli dönemlerde farklı medeniyetlere ait yaşam izlerine de sahiptir. Tarih boyunca çeşitli uygarlıkların ele geçirmek için kıyasıya rekabet ettiği yapı Selçuklu, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde önemli tadilat dönemlerinden geçirildi.

Sinop şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta olan Hamsilos Koyu, ülkemizin el değmeyen bölgelerinden biridir. Yıl boyunca yemyeşil ağaç türleri ile örülü olan Hamsilos, aynı zamanda berrak suyu ile de bakir burunlara sahiptir. Tabiatın en güzel görüntülerine şahit olabileceğiniz koy, şehre gelen yerli ve yabancı gezginlerin uğrak noktasıdır. Aynı zamanda bölgenin 10 kilometre uzaklıkta konaklamak amacı ile çeşitli alternatifler bulunur.

Mardin Sinop uçak bileti fiyatları

Sinop seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sinop seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Sinop uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Sinop uçak bileti satın alınabiliyor.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Mardin Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.