Çok ucuz fiyatlarla Samsun Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 20 dakikadır.

Samsun Sivas uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Sivas Uçak Bileti

Samsun Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun önemli şehirlerinden olan Sivas, geçmişte tarihi İpek Yolunun geçiş güzergahı üzerinde olmasından dolayı bugün ticaretin geliştiği kentler arasında kendini gösterir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkları konuk eden kent bugün faklı kültürlerin ve dinlerin bir araya getirdiği en güzel yapılara kapısını açar. Özellikle Anadolu Selçukluları döneminde aktif bir yönetim merkezi olarak tercih edilen Sivas, tarihi ve kültürel açıdan geniş bir perspektif sunar. Kent bunun yanı sıra doğal güzelliği ile de görülmeye değer pek çok özellik taşır.

1985 tarihinde UNESCO Dünya Mirasları Listesine girmeye hak kazanan Divriği Ulu Cami, bugün ülkemizin en önemli dini yapılarından biridir. Anadolu Selçuklu’ya bağlı Mengücek Beyliği döneminde inşa edilen bu yapı, yüzyıllar boyunca sanat tarihçileri arasında dilden dile dolaştı. İç ve dış tasarımları ile olağanüstü bir mimarlık örneği olan Divriği Ulu Cami, Ahlatlı ve Tiflisli ustaların elinden çıkan şahane bir eserdir.

Tuğla ve çininin bir arada kullanıldığı Çifte Minareli Medrese 1271 tarihine ait bir eserdir. Anadolu’nun en yüksek taç kapısına sahip olan medrese, geometrik motifleri ile Anadolu Selçuklu döneminin eşsiz eserleri arasındadır.

Samsun Sivas uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Sivas  seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Samsun Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.