Ağrı’dan Adana’ya seyahat etmek isteyenler Ağrı Adana uçak bileti için TatilCity.NET’i tercih ediyor. TatilCity ekibi olarak ise sizlere seyahatiniz süresince faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler vermek istedik. Ağrı’dan Adana’ya günlük iki uçuş düzenlenmektedir. Ağrı’dan Adana’ya uçuş süresi aktarma dahilinde minimum 3 saat 25 dakika sürmektedir.

Ağrı Adana uçak bileti al!

Ağrı’dan Adana’ya seyahat etmek ve en ucuz Ağrı Adana uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Ağrı Adana uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Adana’da nerelere gidebiliriz?

Ağrı Adana Uçak Bileti

Ağrı Adana Uçak Bileti

Akdeniz Bölgesinin batısında yer alan Adana ilimiz, tarihi dokusu ve doğal, ferah manzaralı alanları dikkatleri çeken, gezmeyi sevenlerin oldukça keyif alacağı bir şehir. Örneğin tarihi Taş Köprü, Romalılar tarafından 117-138 yıllarında yapılmış önemli bir tarihi yapı. Köprünün uzunluğu 310 metre olmakla beraber 21 göze sahiptir. Ayrıca genişliği 11 metredir. Seyhan ilçe merkezinde bulunan Büyük Saat Kulesi 1882 yılında Abidin Paşa tarafından yapılmış önemli bir tarihi mirastır. Kare prizma şeklinde tuğladan yapılmış olan kule Osmanlı mimarisinin güzel bir örneğidir. Saat kulesinin hemen yanında bulunan, Bakırcılar ve Kazancılar Çarşısı olarak da bilinen Kazancılar Çarşısı tarihi dokusu ile görenleri hayrete düşürürken değerli hediyelik eşyaları ile turistlerin ilgisini çekmekte.

16. yüzyılda Ramazanoğulları Beyliği tarafından yapılmış olan Adana Ulu Cami, Selçuklu mimarisinin izlerini taşımakla beraber günümüzde hala ibadete açıktır. MÖ. 1. yüzyıla dayanan tarihi ile Anavarza Antik Kenti, Asur, Roma, Bizans, Abbasi gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu sebeple pek çok medeniyetin ruhunu taşıyor. Bir diğer önemli tarihi yapı ise Feke Kalesi. Feke ilçesinin 3 km kuzeydoğusunda bulunan kale Bizanslılar tarafından yapılmış. Daha sonra Selçuklular tarafından kullanılan kale günümüze kadar gelebilmiş önemli bir tarihi yapı. Adana seyahatinizde özellikle tarihe ilginiz varsa mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Ağrı Adana uçak bileti fiyatları

Adana seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adana seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Ağrı’dan Adana’ya ya da Adana’dan Ağrı’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Ağrı Adana uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Ağrı Havalimanı küçük yapıda bir havalimanıdır. Şehre uzaklığı ortalama 9 km civarındadır. Sivil hava trafiğine 1997 yılında açılmıştır. Ahmed-i Hani Havalimanı olarak da bilinen havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif yol bulunuyor. Aynı zamanda şehir merkezinden havalimanına gitmek için de bu alternatifler geçerlidir.

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan uçak saatlerine göre ayarlanmış olan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile şehre ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine yakın bir mesafede olunduğundan taksiler de hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Havalimanında araç kiralam a hizmeti sunan firmalar da bulunmaktadır. Dilendiği takdirde beğeni fiyat aralığına göre istenen bir araç kiralanabilir ve merkeze rahatlıkla gidilebilir.

Ağrı Adana uçak bileti Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye’yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa’ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6’da sefere başlamakta ve 19:00’a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali’nde 4, İç Hatlar Terminali’nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana’ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Ağrı Adana uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.