Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Samsun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Samsun’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 4 saat 55 dakikadır.

Bingöl Samsun uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Samsun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Samsun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Samsun’da nerelere gidebiliriz?

Bingöl Samsun Uçak Bileti

Bingöl Samsun Uçak Bileti

İlk adı Amisos olan Samsun‘da yaşayan ilk insanlar Gaşkalar’dır. Ardından Hitit egemenliğine giren şehir Kimmerler, Frigyalılar ve Persler olarak devam etmiştir. Samsun’a yerleşen tüm medeniyetler kendilerine ait izler bırakıp şehirden ayrılmıştır. Samsun Atatürk Anıtı (Onur Anıtı), Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı ilk yer olan Atatürk Parkı içinde yapılmıştır. Bu anıt Samsun’un simgesi haline gelmiştir. Atatürk Parkının her köşesi milli mücadele dönemini yansıtan figürler ile doludur.

Şehrin ilk yerleşim yeri olan Amisos, merkeze 4 kilometre uzaklıktadır. Diğer adı Baruthane olan Amisos Tepesine ulaştığınızda şehri kuş bakışı olarak seyretme imkanınız da bulunuyor. Atatürk’ün Bandırma’dan geldiği gemiyi temsil eden Bandırma Müzesi, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının birlikte Samsun’a geldiği vapurun bir temsilidir. Bandırma Müzesinin içinde Atatürk ve arkadaşlarının balmumundan yapılmış heykelleri, Milli Mücadele döneminde Atatürk’ün el yazması olan yazışmaları ve döneme ait pek çok hatıra da yer alır. Samsun, Cumhuriyetin ilk yılları için oldukça önemli gelişmelerin başladığı şehirdir. Bu nedenle kentin birçok yerinde Atatürk ile ilgili anılara ve kullandığı eşyalara rastlamak mümkündür.

Bingöl Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Samsun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Samsun ucuz uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Bingöl Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.