Çok ucuz fiyatlarla Konya Samsun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Samsun’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 40 dakikadır.

Konya Samsun uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Samsun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Samsun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Samsun’da nerelere gidebiliriz?

Konya Samsun Uçak Bileti

Konya Samsun Uçak Bileti

Milli mücadele döneminin en belirgin şehirlerinden biri olan Samsun, Karadeniz’in en gelişmiş kentleri arasında kendini gösterir. Doğal güzellikleri, tarihsel ve kültürel etkileri ile dikkatleri üzerine çeken Samsun, zengin bir dokuya kucak açar. Coğrafi açıdan oldukça elverişli topraklara hakim olan kent, Cumhuriyet dönemine ait özellikleri ile de manevi bir hazza sahiptir.

Samsun’un ilk yerleşim yeri olan Amisos Tepesi, şehre hakim bir tepeye kuruludur. Şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta olan Amisos, aynı zamanda ‘Baruthane’ olarak da anılır. Kentin en görkemli kuş bakışı görüntüsüne hakim olan bölgeye kara yolu ile ulaşım sağlanabildiği gibi, yemyeşil ormanlar arasında teleferik ile de ulaşılabilir. Yıl içinde tabiatın farklı güzelliklerine hakim olan Amisos Tepesi, zengin bir yaşam alanı haline getirilerek yerli ve yabancı gezginlerin ilgi odağı haline geldi.

Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkemizin kurtuluşu için Bandırma’dan Samsun’a doğru yola çıktığı vapurun replikası olan Bandırma Vapuru Müzesi 2003 yılında ziyaretçilerine açıldı. Yapımı 3 yıl süren müzede, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının balmumu heykelleri ve döneme ait çeşitli kalıntılar sergilenir. Dönemi en güzel şekilde ifade eden müze, şehrin turizm turlarının vazgeçilmezidir.

Konya Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Samsun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Samsun uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Konya Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.