Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Samsun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Samsun’a haftada dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 30 dakikadır.

Hakkari Samsun uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Samsun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Samsun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Samsun’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Samsun Uçak Bileti

Hakkari Samsun Uçak Bileti

Pek çok açıdan Karadeniz’in en gelişen ve gözde şehri olan Samsun, milli mücadele ruhu ile Türkiye’de görülmesi gereken yerlerden biridir.  Samsun’un ilk olarak M. Ö. 750-760 yıllarında İyon şehir devletlerinden Miletoslular tarafından Amisos ismi ile kurulduğu bilinir. Tarih boyunca pek çok Anadolu uygarlığının yerleşim yeri olarak kullanılan kent, 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile milli mücadelenin başlangıç noktasıdır.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, 56.000 hektarlık geniş alanı ile Türkiye’nin en büyük deltalarından biridir. Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Deltası, Karadeniz’e döküldüğü yerde alüvyon biriktirmesi sonucu meydana gelen bir doğal oluşumdur. Doğal kumul setleri ile ayrılan küçük göller, bataklıklar, sabit ve hareketli kumullardan oluşan bölge Türkiye’nin önemli kuş göç yollarından biridir.

Karadeniz Bölgesinde yaşadığına inanılan Amazon kadın savaşçılarının balmumu heykellerinin yer aldığı Amazon Köyü ve Amazon Adası, Amisos Tepesi’ne seyir platformu olacak şekilde bir konuma sahiptir. Adada bulunan devasa boyutlardaki amazon kadın heykeli ve aslan mevkinin en dikkat çekici görüntülerinden biridir.

Hakkari Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Samsun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Samsun uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Hakkari Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı