Çok ucuz fiyatlarla Kars Samsun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Samsun’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 40 dakikadır.

Kars Samsun uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Samsun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Samsun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Samsun’a nerelere gidebiliriz?

Kars Samsun Uçak Bileti

Kars Samsun Uçak Bileti

Karadeniz’in pek çok açıdan en gelişmiş şehri olan Samsun, aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en önemli kentidir. Coğrafi ve kültürel açıdan keşfedilebilecek pek çok zenginliğe kapılarını açan Samsun’un tarihi oldukça eskidir. Duru bir tabiat güzelliğine sahip olan kent, Kızılırmak ve Yeşilırmak sularının döküldüğü yerdir. Aynı zamanda doğa sporları içinde elverişli arazi yapısına ev sahipliği yapan Samsun, turizm açısından geniş bir yelpazeye sahiptir.

Şehrin ilk yerleşim yeri olan ve eski ismi ile ‘Baruthane’ olarak da adlandırılan Amisos Tepesi, Samsun’un panoramik açıdan en yüksek tepelerinden biridir. Günümüzde geniş bir yaşam alanı haline çevrilen Amisos’un bir tarafı yemyeşil ormanlar ile diğer tarafı ise Karadeniz ile çevrilidir. Bölgeye kara yolu ile ulaşım sağlanabildiği gibi muhteşem doğa manzarası eşliğinde teleferikler de ulaşabilirsiniz.

Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadelenin başlangıcı için Bandırma’dan Samsun’a geldiği Bandırma Vapurunun birebir replikası kentin en büyük manevi hazinelerinden biridir. Atatürk’ün el yazmaları, döneme ait objeler, heykeller, gemici saatlerinin yer aldığı vapurun yapımı 3 yılın sonunda, 2003’de ziyaretçilerine açıldı.

Kars Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Samsun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs

geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Samsun uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Kars Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.