Çok ucuz fiyatlarla Samsun Elazığ  uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Elazığ’a  her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 45 dakikadır.

Samsun Elazığ uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Elazığ’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Elazığ  uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Elazığ Uçak Bileti

Samsun Elazığ Uçak Bileti

Tarihi özellikleri ile önemli bir yere sahip olan Elazığ, özellikle de doğal güzellikleri ile Doğu Anadolu’nun öne çıkan şehirlerinden biridir. Tarihin her döneminde önemli bir yere sahip olan kent, yüzyıllar boyunca özenle koruduğu kültürel mirasları ile bugün oldukça keyifli bir seyahatin rotasıdır. Aynı zamanda Elazığ, ülkemizin önemli kaplıca merkezleri arasında kendini gösterir.

Urartu Krallığı tarafından inşa edilen Harput Kalesi Roma, Pers, Sasani, Bizans, Abbasi ve Osmanlı döneminde önemli bir savunma merkezi olarak kullanıldı. Milattan önce 8. yüzyılda Urartular tarafından yapıldığı bilinen kalenin burçları ve surları günümüzde hala tüm görkemi ile ayaktadır. Rivayete göre kaleyi diğer yapılardan ayıran özellik yapımı sırasında su yerine süt kullanılmasıdır. Bu sebeple de halk arsında “süt kalesi” olarak da bilinir. Harput Tepesinde yer alan yapı, yüzyıllar boyunca şehirde hüküm süren birçok uygarlık tarafından ele geçirildi. İç ve dış olmak üzere iki bölüme ayrılan kale gizli geçitler ve buraya giden koridorlardan meydana gelir. Kazı çalışmaları sonucunda ele geçirilen önemli eserler bugün Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde sergilenir.

Samsun Elazığ uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Samsun Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.