Çok ucuz fiyatlarla Samsun Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

Samsun Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Kastamonu Uçak Bileti

Samsun Kastamonu Uçak Bileti

Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Kastamonu, asırlar boyunca yerleşimin olduğu bir merkezdir. Çeşitli imparatorlukların ve beyliklerin egemenliği altına giren kent, bugün taşıdığı manevi değerler neticesinde tarihi ve kültürel turların sıklıkla tercih edilen rotasıdır. “Evliyalar şehri” olarak da adından bahsettiren Kastamonu karakteristik özellik taşıyan mimarileri, müzeleri, hanları ve hamamları ile belli bir kültürün taşıyıcısıdır.

Şehir aynı zamanda milli park statüsüne sahip ormanları, kayak merkezi, ovaları ve sahil şeridi ile beğeni kazanır. Tertemiz koylara ev sahipliği yapan kent, bölgenin önemli yaz turizmi merkezlerinden biridir.

Şehri 110 metre yükseklikten gören Kastamonu Kalesi, bugün görülmesi gereken yerlerin başında gelir. 12. yüzyılda Kommer Hanedanlığı tarafından inşa edilen kale görkemli duruşu ile Orta Çağ ve Bizans döneminin kalıcı eserlerinden biridir. Etrafında yöreye özgü hediyelik eşya dükkanlarının yer aldığı Kastamonu Kalesi, 15 büyük burç ve kuleye sahiptir.

Yüz yılı aşkın bir tarihe imza atan Kastamonu Saat Kulesi, kentin sembollerinden biridir. 13 metre yüksekliğe sahip olan kule, Osmanlı’nın son dönem eseridir. Saat muhteşem mimarisi kadar günümüze dek ulaşan rivayetleri ile de dikkatleri üzerine çeker.

Samsun Kastamonu uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Samsun Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.