Çok ucuz fiyatlarla Artvin Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Şanlıurfa’ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 19  saat, 15 dakikadır.

Artvin Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Şanlıurfa‘ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Artvin Şanlıurfa Uçak Bileti

Artvin Şanlıurfa Uçak Bileti

Hz. İbrahim’in Doğduğu Yer Olan Mağara ve Dergah Cami (Mevlid-i Halil Külliyesi), Şanlıurfa kalesinin kuzeyinde bulunur. Bu mağara kentte yıl içinde yerli ve yabancı turist çeken en önemli yerdir. Mağaranın yakınında ise havuzlu avlu, hücre ve mescit bulunur. Hz. Muhammet’in sakalının ve telinin bulunduğu yer olan mağaradan çıkan su, zemzemden sonra en şifalı su olarak kabul edilir.

Şanlıurfa, ülkemizde inanç turizminin oldukça fazla geliştiği şehirlerden biridir. Balıklıgöl, şehirde en çok ünlenen yerler arasındadır. Balıklıgöl’ün hikayesi ise şu şekildedir; Hz. İbrahim putperestliğe karşı tek tanrı inancını savunmak için mücadele başlatınca döneminin Kralı Nemrut tarafından yakalanır ve Urfa kalesinden aşağı atılır. O sırada ise Allah tarafından “Ey ateş, İbrahim’e karşı serin ve selamet ol” emrine karşılık ateş suya, odunlar ise balığa dönüştürülür.

Harran evleri kendine özgü mimari yapısı ile dikkat çeker. Harran evleri’nin M. Ö. 2000’li yıllarda Ur şehrinin ticari kolu olarak kurulduğu bilinir. Bu alan kentsel sit alanı olarak ilan edilmiştir.

Artvin Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin Belediyesine ait otobüsler için Artvin Havalimanına çift yön gidiş dönüş yapılmaktadır. Ayrıca HAVAŞ servisleri de şehrin belli bölgelerine yolcu taşımaktadır.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Artvin Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.