Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Şanlıurfa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat, 20 dakikadır.

Balıkesir Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Şanlıurfa’ya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Şanlıurfa Uçak Bileti

Balıkesir Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa‘da en çok ziyaret edilen mekanlardan biri Dergah Mağarasıdır. Burası Hz. İbrahim’in doğduğu mağara olduğundan manevi boyutu da oldukça önemlidir. Dergah’ta hücre, cami, mescit, havuz ve caminin avlusu bulunuyor. Balıklıgöl, neredeyse şehrin simgesi haline gelmiştir. Hz. İbrahim’in çok tanrılı dinlere inanan insanları tek tanrı inancına alıştırmaya çalıştığı öğrenen dönemin zalim hükümdarı Nemrut derhal İbrahim’in yakalanmasını emreder. Nemrut, Hz. İbrahim’i bugünkü Urfa kalesinin bulunduğu yerden ateşe atar. Bu sırada Allah ateşe ”Ey ateş İbrahim’e karşı serin ve selamet ol’ diye emreder. Bunun üzerine ise ateş suya, odunlar ise balığa dönüşür. Tarihte bunun dışında Balıklıgöl hakkında daha fazla rivayet bulunuyor.

Harran evlerinin M. Ö. 2000’li yıllarda Ur şehrinin bir kolu olarak kurulduğuna inanılır. Günümüzde hala Harran evlerinde birçok kişi yaşıyor. Şanlıurfa’nın turistik mekanlarından biri olan Harran evlerinin yapısı görülmeye değer bir özellik taşır.

Şanlıurfa şehir merkezine 2 saat uzaklıkta bulunan Halfeti, tam olarak turist trafiğinin yaşandığı yerler arasındadır. Su altındaki şehir olarak bilinen Halfeti, oldukça farklı bir dokuya sahiptir.

Balıkesir Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Onur Air uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye’nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir’de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car’dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir’e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Balıkesir Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.