Çok ucuz fiyatlarla  Denizli Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Denizli’den Şanlıurfa’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 5 dakikadır.

Denizli Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Denizli‘den Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Denizli Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Denizli Şanlıurfa Uçak Bileti

Denizli Şanlıurfa Uçak Bileti

Mistik hikayelerin oldukça yaygın olduğu Şanlıurfa, ülkemizinde inanç turizminin yoğun olarak yaşandığı şehirlerden biridir. Köklü ve önemli bir tarihe sahip Urfa, geçmişte peygamberlerin anısı ile harmanlanan bir kenttir. Çeşitli medeniyetlerin ev sahipliği yapması ile şehrin belirli noktalarında farklı millete ait yapıya rastlamak mümkün. 1800’lerde bölgeye yerleşen bedevilerin şehrin birçok kesimine kendi yaşam tarzını yansıtması sonucu, Urfa’da Arap kültürü ilk göze çarpan yansımalardan biridir.

Balıklıgöl, Urfa’nın turizm başkentidir. Yılın dört mevsimi yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaretçi akınına uğrayan Balıklıgöl, şehrin maneviyatını hissedebileceğiniz mekanların başında gelir. Hz. İbrahim’ putperestliğe karşı mücadele başlatması sonucu, dönemin zalim kralı Nemrut tarafından yakalanır ve bugünkü Urfa Kalesinin bulunduğu tepeden mancınık sistemi ile ateşlerin içine attırılır. Bu sırada ise Allah tarafından ”Ey ateş, İbrahim’e karşı serin ve selamet ol” emri verilmesi üzerine bir anda ateş suya, odunlar ise balığa dönüşür.

Tarihi Şanlıurfa çarşıları arasında Bakırcılar Çarşısı, Gümrük Han ve Şanlıurfa Bedesteni oldukça ilgi çekicidir. Bu çarşılar uzun bir holde sağlı sollu dükkanların olduğu, Urfa’ya ait yöresel kıyafetlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı alanlardır.

Denizli Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Denizli Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı, Denizli merkeze 63 km uzaklıktadır. Hem sivil hem de askeri kategoridedir. Kendi açık otoparkı bulunduğundan buraya şahsi araçları ile gelecek yolcular araçlarını rahatlıkla bırakabilirler. Havalimanından merkeze ya da merkezden havalimanına gitmek için pek çok altetnatif bulunuyor.

Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, özel araç, servis, araç kiralama ya da otobüs seçeneklerinden yolcular istediklerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ortalama 45 dakika bir süre zarfında yolcular şehirde olmaktadır.

Denizli Çardak Havalimanı içinden de Denizli Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Denizli Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.