Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 25 dakikadır.

Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Şanlıurfa Uçak Bileti

Gaziantep Şanlıurfa Uçak Bileti

Ülkemizin sıklıkla tercih edilen inanç turizmi şehirlerinden biri olan Şanlıurfa, ‘Peygamberler Şehri’ olarak da bilinir. Birbirinden değerli dergahları, camileri, türbeleri ve İslam alemi tarafından kıymeti mekanları ile Şanlıurfa, dört mevsim boyunca da gezginlerin uğrak noktalarından biridir. Yerli ve yabancı turist açısından yoğun olan kent, kültürel varlığının yanı sıra doğal güzelliği ile de ilgi çekicidir.

Balıklıgöl’de yer alan sazan balıklarına karşı saygı gösterilir ve burada avlanmak yasaktır. Nedeni ise İbrahim Peygamberin mancınık sistemi ile atıldığı yer olması. 150 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olan bölgenin etrafı neolitik çağlara ait kalıntılar ile çevrilidir.

Oniki Hayvan Kilisesi olarak da bilinen Fırfırlı Cami, Hristiyanlar için önemli bir rol oynar. Van şehir merkezindeki Varak Manastırı içinde yer alan ‘Varak Haçı’ Hristiyan alemi için değerli bir anlam taşır. 1956 yılında kiliseden camiye dönüştürülen yapı, üç nefli bazilika plan üzerine kesme taştan yapılması ile ünlüdür. Dış cephesindeki taş bezemelerinden dolayı yapı, Fırfırlı Cami adını aldı.

Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Gaziantep Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı