Çok ucuz fiyatlarla Konya Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Şanlıurfa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 40 dakikadır.

Konya Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Konya Şanlıurfa Uçak Bileti

Konya Şanlıurfa Uçak Bileti

Türkiye’nin inanç turizmine hitap eden en özel şehirlerinden biri olan Şanlıurfa ‘Peygamberler şehri’ olarak bilinir. Şehrin dört bir köşesi kiliseden çevrilen tarihi camiler, antik kentler, ören yerleri ile doludur. Köklü bir tarihe sahne olan kent, aynı zamanda ülkemizin kültürel açıdan da değerli bölgeleri arasındadır.

Şanlıurfa şehir merkezinin 112 kilometre uzağındaki Halfeti, bölgenin ‘Saklı Cenneti’ olarak tanımlanır. Yerli ve yabancı gezginlerin büyük rağbet gösterdiği bir merkez olan Halfeti, Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından ‘sakin şehir’ ilan edildi. M. Ö. 855 yılında inşa edildiği bilinen merkez tarih boyunca çeşitli uygarlıkların beşiği haline geldi.

Şehir merkezinin 18 kilometre uzağında bulunan Göbeklitepe, Örencik Köyü sınırlarındadır. Milattan önce 9600 ve 7300 yılları arasında Neolitik Çağda inşa edilen bölgenin tarihi 11600 yıl öncesine dayanır. Bölgede ilk araştırmalar 1963 yılında başlasa da, derin tarihine inilmesi 1994 yılına kadar devam etti. Yapılan çalışmalar neticesinde Göbeklitepe’nin anıtsal ve antik değeri gün yüzüne çıkarıldı. Tarihin pek çok çağına eşlik eden merkez, günümüzde bu özelliğini tüm yalınlığı ile sergiler. Yerli ve yabancı gezginlerin uğrak noktası haline gelen bölge, şehrin en canlı turizm merkezidir.

Konya Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Konya Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.